Vypadávání vlasů v malém rozsahu je proces, který je pro vlasy přirozený. Pokud jste ale zaregistrovala, že vaše vlasy padají ve větším množství než dříve, může být něco v nepořádku. Víme, jaké jsou nejčastější příčiny nadměrné ztráty vlasů!

Stres


Vypjaté situace jako nemoc v rodině, propuštění z práce, rozvod či zkouškové období stojí za náhlým vypadáváním vlasů asi nejčastěji. Většinou vás ztráta vlasů nezastihne přímo v momentě největšího stresu, ale až měsíc po něm. Pokud tedy víte, že podobnou situací procházíte, připravte se již předem.

Hormonální změny


Ať už se jedná o těhotenství, pubertu či menopauzu, všechna tato období přináší obrovské změny ve vašem těle. Jednou z nich může být i úbytek vlasů či celková ztráta jejich kvality. Zvolte šetrnou péči, doplňte potřebné živiny a nezoufejte. Jakmile se hormony ustálí, stav vlasů se zpravidla zlepší.


Nedostatek výživových látek


Upřímně, kolik z nás si denně hlídá příjem všech potřebných látek? Vlasy jsou na nedostatek živin obzvlášť citlivé, proto se na nich nevhodné stravovací návyky či diety podepisují velmi rychle. A jaké látky jsou vlastně klíčové? Jsou to především biotin, zinek, křemík, síra a aminokyseliny.

Pozor na culíky


Není žádným překvapením, že i vy sama můžete svým vlasům pořádně ublížit. Nejčastěji pak pevně utahovanými culíky či násilným rozplétáváním drdolů. Dobrotu nedělá ani časté žehlení a barvení vlasů či špatně zvolená vlasová kosmetika. Kvůli nim dochází k poškození vlasových folikulů, které způsobuje nadměrný úbytek vlasů.Trápí vás přílišné vypadávání vlasů? Našla jste se v některé uvedené příčině? Začněte se svými vlasy něco dělat a vyzkoušejte doplněk stravy Maxivitalis Vlasové hnojivo, které obsahuje unikátní kombinaci látek potřebných pro správný růst a kvalitu vlasových buněk. Díky vysokému obsahu křemíku a síry Vlasové hnojivo rychle a účinně redukuje nadměrné vypadávání vlasů a podporuje jejich růst i kvalitu. V unikátním složení najdete také vysoké dávky aminokyselin, vitaminů a minerálů, které jsou klíčové pro stav vlasů a vlasové pokožky. Husté složení Vlasového hnojiva zaručuje hustý výsledek pro vaše vlasy.Více informací naleznete na www.vlasovehnojivo.cz.

  15:35,  aktualizováno  25. března 2019 16:50