Pleť na obličeji je v zimě nejvíce vystavená rozmarům počasí. Musí čelit mrazu, zledovatělému dešti a někdy i smogu, a proto jí také dopřáváme extra péči a speciální kosmetiku. Často ale zapomínáme, že v zimních měsících trpí i kůže na zbytku těla, která má tendenci být podrážděná, vysušovat se a praskat. Pokud tedy chcete pokožku udržet hebkou a připravenou ukázat se světu, jakmile na jaře vykouknou první teplé paprsky, naučte se o ni správně starat.

Mrazy a nízká vlhkost v zimě způsobují suchý vzduch, který následně vysušuje i naši pokožku. Neodpočine si ani v teple domova, kde vzduch ještě více vysušuje topení. Co tedy dělat, aby vaše pokožka měla zimní měsíce co nejsnazší?

Zkraťte sprchování horkou vodou. Rozmary počasí nás v zimě často svádí k tomu, abychom se po příchodu domů šli ohřát pod horkou sprchu. Ta ale připravuje vaši kůži o její ochrannou vrstvu a vysušuje ji. Dobu strávenou pod tekoucí vodou se tedy snažte omezit a snižte i její teplotu. Řídit se můžete jednoduchým pravidlem – pokud vaše kůže zčervená, voda je příliš horká.

Nezapomínejte na peeling. Pokud je pravidelně neobrušujeme, odumřelé buňky ze staré kůže můžou na našem těle tvořit vrstvu, která bude bránit správnému vstřebání krému do pokožky. Pozvěte proto do své sprchy zkrášlující tělový peeling Oil Beauty Scrub od Garnieru, který kůži krásně vyhladí a připraví na další péči.Natřete se hned po osušení. Hydrataci, ať už ve formě krému, oleje nebo mléka, své pokožce dopřejte, jakmile vystoupíte ze sprchy nebo vany. Právě v tuto chvíli totiž bude schopna přípravek nejlépe vstřebat. Pokud jí chcete dopřát opravdovou vzpruhu, sáhněte po regeneračním tělovém mléku pro velmi suchou pokožku z řady Garnier Repairing Care. Vyzkoušet můžete i zkrášlující tělový olej Oil Beauty od stejné značky.Pečujte o své ruce. Nezapomínejte, že pokožka na našich rukou v zimě trpí možná nejvíce z celého těla. Ruce si totiž přes den myjeme několikrát, zejména pokud kolem nás zuří chřipková epidemie. Pokud se tedy chcete vyvarovat suché a popraskané kůži, nezapomeňte si ruce po každém usušení natřít krémem. Skvěle zafunguje například regenerační krém na ruce od Garnier Hand Intensive 7 Days s bambuckým máslem. Při mytí nádobí nebo úklidu pak své ruce chraňte gumovými rukavicemi.Pijte dostatek vody. Ve studeném počasí často raději než po vodě sáhneme po šálku horké čokolády, kávy nebo kakaa. Pokud ale zapomínáme pít dostatek tekutin, brzy se to projeví na našem zdraví, a to včetně kůže, která potřebuje hydratovat zejména zevnitř. Pokud tedy nemáte na studenou vodu v zimních měsících chuť, nahraďte ji dostatečným množstvím čaje, nebo třeba horkou vodou s citrónem.