Nerozmazává se v horku, nevadí jí voda, vydrží opravdu dlouhou dobu, to jsou klady voděoodlné kosmetiky. Mezi ženami jsou populární především řasenky a make-upy, nabídka je přitom široká. Pokud i vy každý den využíváte benefitů waterproof produktů, měla byste vědět následující.
L’Oréal Paris Unlimited voděodolná prodlužující řasenka, Notino.cz, 249 Kč

Nevyužívejte voděodolné výrobky každý den

Voděodolná kosmetika, v letních měsících nepostradatelná součást kosmetického arzenálu. I když je velmi v oblibě, málo se ví, že by se měla používat jen příležitostně. Dokáže totiž nasekat na obličeji nepěknou paseku. Silikony, syntetické vosky, polymery, to je jen malý výčet složek, které voděodolná kosmetika obsahuje. A právě ony pleti při dlouhodobém používání velmi škodí. 

Lo-Fi Lip Mousse voděodolná rtěnka, Urban Decay, Sephora, 610 Kč

Například make-upy urychlují stárnutí pleti a ucpávají póry, které pod nimi nemohou dýchat. Výsledkem jsou zanícené pupínky. Řasenka zase narušuje strukturu řas, zpomaluje jejich růst, rtěnky rty extrémně vysušují. Nicméně je potřeba zmínit, že příležitostnou aplikací se nevystavujete žádnému riziku. Až se tedy budete chystat na první rande s novým idolem na koupališti, bez obav svá očka zvýrazněte waterproof mascarou, rty udělejte šťavnatější za pomoci pestrobarevné rtěnky.

  • Pokud přemýšlíte, jak dlouho lze používat voděodolnou kosmetiku, aniž byste pokožce ublížila, nedoporučuje se překročit tři týdny/měsíc v kuse.
Voděodolný extrémně krycí make-up, 269 Kč, Fix na oči, 99 Kč, Dermacol

Odličujte speciální kosmetikou

Kdo jednou zkusil voděodolnou kosmetiku ví, že se dá opravdu špatně odlíčit. Jenže perfektně čistá pleť je základem zdravé a krásné pokožky. Ideální volbou se stanou dvoufázové odličovače na bázi oleje. Ty rychle a snadno zbaví voděodolných líčidel. Před aplikací výrobek důkladně protřepejte, aby se obě složky smíchaly. Naneste na vatový tamponek, přiložte na kontkrétní část obličeje, kterou chcete odlíčit a chvilku vyčkejte. Nikdy násilně nedřete. Jemnými krouživými pohyby odličte. Perfektně čistou pleť poznáte podle toho, že je tamponek bez jakýchkoliv stop po make-upu. Nezapomínejte jako finiš použít tonikum. 

Dvoufázové odličovače, Nivea, od 145 Kč
Témata: kosmetika