Zapomeňte v kosmetice na všechny krémy, mléka a séra. Teď letí nová účinná forma vstřebávání účinných látek - náplasti!

Proč zrovna náplasti? Protože když se nalepí na kůži, tak dochází k tzv. transdermální terapii a do pokožky se "napouštějí" ty nejkoncentrovanější a nejúčinnější látky. Podobně je tomu tak i ve zdravotnictví, kdy na obdobném principu fungují třeba náplasti proti kouření nebo antikoncepční náplasti. Na co všechno se dají v kosmetice náplasti použít?

Proti vráskám okolo očí


Když oční krémy nestačí nebo když chcete velmi silnou vyhlazovací kúru vrásek okolo očí, zkuste si naordinovat oční náplasti. Tyto náplasti bývají buď gelové nebo z fáčoviny s napuštěné silným protivráskovám sérem. Některé jsou jen na jedno použití, jako například Institut Esthederm, Payot, ale existují i ty, které lze použít několikanásobně. Takové má značka Talika a v balení je krásné pouzdro se zrcátkem, kde si jen můžete do další aplikace schovat.

Na akné


Pokud vás trápí nepříjemné pupínky, nalepte si přímo na ně velmi malé náplasti napuštěné účinnými látkami, která působí na hojení zaníceného místa. Náplast působí i antibakteriálně a hojivě. Je velmi nenápadná a lze přes ni použít i make-up. Výhodou těchto náplastí je, že chrání místo i před tím, abyste si na něj sahali.

Proti pomerančové kůži


Speciální náplasti můžete nalepit na stehno, na bříško nebo pozadí. Jsou diskrétní a nejdou téměř vidět. Vynikající jsou kosmetické náplasti s drenážním, zeštíhlujícím a remodelujícím účinkem od comfort zone, které působí až 24 hodin. Obsahují kofein, karnitin a výtažek z koňského kaštanu. Jsou vhodné na zpevnění a na všechny typy celulitidy.