Možná, že jste se právě vyděsila, jen jste si představila spojení olivového oleje a péče o vlasy, protože jste si uvědomila, jak mastné mohou po použití vlasy být. Nebojte se, pokud zvolíte správnou péči a postup, může olivový olej udělat s vaši hřívou divy.

Olivový olej bývá využíván pro své schopnosti nejen v kuchyni, ale i v kosmetickém průmyslu již po tisíciletí. Jedná se o olej rostlinného původu, získávaný z oliv, oceňovaný především pro svůj obsah vitaminu E a mastných kyselin. Tato chutná nazlátlá tekutina pomáhá vlasům navracet lesk, jemnost a sílu, jelikož dokáže pronikat do vlasového vlákna a zevnitř mu dodávat potřebnou vlhkost. Pokud aplikujete skutečně malé množství do suchých vlasů po závěrečném stylingu, může dodat vlasům oslnivý lesk, jelikož podobně jako klasické vlasové oleje, uhlazuje vrchní vrstvu vlasového vlákna.

Můžete ho využít jednak samostatně (dejte si pozor na výběr skutečně kvalitního oleje) nebo sáhnout po jednom z produktu, který olivový olej obsahuje. V dnešní době najdeme vlasovou péči od šamponů, přes masky až po různá séra a krémy, s obsahem olivového oleje jak v drogeriích, tak v lékárnách i dražších obchodech. Stačí si jen vybrat.

Pokud chcete mít krásné vlasy již od jejich samotného barvení, vyzkoušejte dlouhotrvající barvy s vysokým stupněm krytí šedin Garnier Color Naturals, obsahující přírodní olivový olej, který proniká hluboko do struktury vlasů a při barvení je vyživuje. Závěrečná péče je obohacena o tři druhy olejů – olivový, avokádový a karité, a poskytuje tak vlasům ochranu i po nabarvení.

  14:49,  aktualizováno  26. března 2019 14:12