Přemýšlela jste někdy nad tím, jaké boty si každý den nazouváte? Co když právě ony vám způsobují trápení?

Trápí vás: bolest v oblasti kotníků


Pomoc: Balancování na nestabilních botách s úzkým podpatkem zatěžuje šlachy a hrozí, že si zvrtnete kotník. Noste širší a nižší podpatky nebo boty na klínku.

Máte: kladívkové prsty (ohnuté v kloubech)


Náprava: Snažte se posílit svaly pod a mezi prsty na nohou cvičením. Desetkrát denně zvedejte každou nohou ručník z podlahy. Noste boty, které dobře podpírají klenbu.

Mučí vás: vbočené palce


Uleví vám: Denně palci pohybujte ze strany na stranu a snažte se kloub narovnat do správné polohy. Stoupejte na masážní míček s ostny a noste meziprstní molitanový korektor.

Trpíte na: bolest kolen, kyčlí, zad, krční páteře


Zlepšení přinese: I takové potíže můžou být následkem špatného držení těla způsobeného nevhodnou obuví. Zkuste nosit v botách biomechanickou aktivní stélku Standard Duo s důlkem pod palcem, která zlepšuje nejen stav chodidla, ale i držení celého těla (seženeta na prozdravishop.cz). Stélka dobře napravuje i vbočené palce. Pomůže i cvičení, které posílí a protáhne svaly na nohou a na zádech, hlavně jóga nebo pilates.

Sužují vás: bolesti pat nebo lýtek


Zmírníte obtíže: Protahujte svaly následujícím cvikem: Stoupněte si čelem ke stěně, s mírně pokrčenými koleny se zapřete dlaněmi o zeď a zvedněte ze země prsty na nohou a chodidlo tak, abyste stála jen na patách. Vydržte několik vteřin. Opakujte dvacetkrát.

 

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:17