Máte svůj oblíbený parfém, ale nevíte, po čem voní? Tak je to správně. Proč?

Žádná z ingrediencí by podle parfumérů neměla převládat. Podobně jako u hudební skladby jde o harmonii a sladění jednotlivých tónů. Jak se tedy ladí vůně, které tak milujeme?


Parfémy jsou věda, která nás ženy fascinuje odjakživa. Tomu přispívá i tajemné názvosloví. Když parfumér použije pro svou práci některé hudební termíny jako tón, akord, harmonie, disonance či kompozice, málokterá žena odolá. Začnou se nám vybavovat asociace spojené s příjemnými pocity z vůní.Kouzlo správné vyrovnanosti


Stejně jako hudebník skládá z několika tónů akord, vybírá parfumér jednotlivé vonné látky a zkouší jejich vzájemný soulad. Vonné látky se nanášejí na testovací papírky a čichem se zkouší jejich vzájemná kombinovatelnost. Poté se vybrané látky v co největším počtu různých kombinací důkladně naváží a vzniklé vonné akordy se znovu posuzují. Parfumér musí zhodnotit jednak počáteční vůni směsí, ale i změny vůní, které nastávají v souvislosti s jejich odpařováním. Jestliže je některý akord nevyrovnaný, vyřadí se a pokračuje se sestavami, které voní příjemně a vyrovnaně po celou dobu.Kdo se podívá do města módy a vůní?


Vše o parfémech se bude moci dozvědět výherkyně soutěže, která probíhala na supreme.jenprozeny.cz. Více informací o tom, kdo vyhrál v soutěži Silan Supremes cestou do Paříže s Air France a ubytováním ve stylovém hotelu zjistíte na supreme.jenprozeny.cz/soutez/.


  13:52,  aktualizováno  25. března 2019 17:51