Šťavnaté bobulky nejsou jenom zdravou pochoutkou, umějí toho mnohem víc. Víte třeba, že účinně pomáhají v boji proti stárnutí pleti?

Hroznová šťáva prospívá pleti

Asi nejsilnější účinná látka ukrytá v hroznech se nazývá resveratrol. Jde o přírodní antioxidant, který je obsažen ve slupce, semínkách i šťávě a má tu úžasnou schopnost, že zpomaluje stárnutí buněk. Zároveň vyhlazuje pleť, a také proto je tohle ovoce ideální na přípravu pečující masky.

Jak na to: Smíchejte 5 lžic čerstvě vymačkané šťávy z červených hroznů se 2 lžičkami univerzálního krému a 1 lžičkou medu. Směs naneste na omytý obličej, krk a dekolt, lehněte si a nechte ji působit asi 30 minut. Na závěr pokožku důkladně omyjte.

Olejová koupel hýčká a uvolňuje

Na zjemnění pleti je vynikající bohatý olej z hroznových semínek. Obsahuje silné antioxidanty, které působí proti vysychání pokožky i vráskám, podporují rychlé hojení drobných ranek a pomáhají ochablé pleti. Nejlépe si to vychutnáte při koupeli.

Jak na to: Do napuštěné vany přilijte 100 ml hroznového oleje, 100 ml smetany a 10 kapek éterického jasmínového oleje. V téhle lázni se koupejte 10 až 15 minut. Pak se jenom lehce osušte a pokožku nakrémujte.

Pečující zábal regeneruje vlasy

Zázračné bobulky dělají dobře také vlasům. Jako přísada v šamponech regenerují lámavé vlasy a vrací jim lesk. Ještě intenzivnější je pak každotýdenní kúra s hroznovým olejem.

Jak na to: Do suchých vlasů večer vetřete lžíci hroznového oleje, nechte působit přes noc a ráno ho smyjte pomocí šamponu.

Tip pro brunetky: Po umytí přelijte vlasy sklenicí červeného vína a po 2 minutách ho zase vymyjte. Zintenzivní to hnědý odstín vlasů.

Přírodní peeling jemně vyhlazuje

Ať už jsou to zdrsnělá místa, malé pupínky nebo nerovný povrch pokožky, peelingová směs z rozdrcených hroznových semínek a oleje kůži příjemně vyhladí. Je to především díky vitaminům, esenciálním mastným kyselinám i antokyanům, které prokrvují pokožku.

Jak na to: Umíchejte hustou, ale ještě tekutou kašičku ze 3 lžic hroznového oleje a 2 lžic drcených hroznových semínek. Opatrně ji naneste na obličej a tělo. Nakonec se osprchujte teplou vodou a namažte tělovým mlékem.