Oční okolí je v péči o pleť kapitola sama pro sebe. Vrásky, otoky nad očima i pod nimi, kruhy...

I když podle krásné a stárnutí se nebojící Lauren Hutton vrásky ukazují, kdo jsme, jakmile se objeví vějířky kolem očí, na náladě to žádné z nás nepřidá. Pleť očního okolí je zhruba o čtyřicet procent tenčí než v jiných oblastech tváře. Neobsahuje téměř žádné mazové ani potní žlázy, proto je sušší, křehčí a celkově zranitelnější. Snadno ztrácí vodu, dehydratace pak způsobuje, že se ještě více ztenčí a vznikají vrásky. I proto se právě v těchto místech také velice rychle projeví vyčerpání, únava, nevyspání i nemoc.

ZAOSTŘENO NA VRÁSKY


Zní to jako banalita, ale základ úspěchu je prevence. Noste sluneční brýle, protože mhouření očí na sluníčku výrazně přispívá tvorbě vějířkovitých vrásek.  I tady se vyplatí pleť pravidelně promazávat očním antiage krémem (tipy dole).

ZAOSTŘENO NA JAS


Existuje trik, který očnímu okolí výrazně pomůže – místo na likvidaci vrásek se zaměřte na rozjasnění této oblasti. Perfektním pomocníkem je oční gel Comfort Zone – ideální pro ty, které dlouho vysedávají před monitorem nebo nosí kontaktní čočky, a rozjasňovací oční péče finské značky Lumene, jež letos povstala jako fénix z popela, je naším objevem měsíce. Nejen kvůli nádherně čistému designu, ale hlavně kvůli kvalitě a křišťálově čisté vodě ze severské přírody. Skvělé jsou i přípravky s kyselinou hyaluronovou, a to obzvlášť v případě, že máte pocit, že oči opticky působí vpadle. Skvělé jsou i hydrogelové rozjasňovací tamponky Misoli s jemným perlovým mikropráškem.

  10:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:08