Odpočinek v kombinaci s aktivním pohybem je skvělým tipem jak prožít letní dovolenou.

Pokud přidáme i vhodnou stravu, dosáhneme maximálního odpočinku a relaxace. Strava by kromě dostatečného obsahu základních živin měla být bohatá také na omega-3 mastné kyseliny. Ty napomáhají správné funkci celého organismu, především srdce a mozku. Jsou také nepostradatelné pro zdravé svaly a silné kosti, které během aktivních dovolených namáháme nejvíce.


Pokud se právě připravujete na dovolenou nebo plánujete něco na víkend, nezapomeňte si kromě lenošení vyhradit čas na pohyb na čerstvém vzduchu. Každá fyzická aktivita pozitivně ovlivňuje metabolismus krevních tuků i funkci kardiovaskulárního systému. Kromě toho zpevňuje svalstvo a tvaruje postavu. Maximum ale vytěžíme ze sportu až ve chvíli, kdy jej propojíme s vyváženou stravou. Důležité je přitom hlídat si nejen příjem energie v jídle, ale také podíl vitamínů a živin.


Nepostradatelné pro zdraví organismu jsou hlavně omega-3 mastné kyseliny. Výzkumy dokazují, že jejich pravidelná konzumace snižuje riziko srdečních chorob i cévních onemocnění a pomáhá udržovat zdraví mozku. Omega-3 také přispívá ke tvorbě kostní hmoty, takže pomáhá udržovat silné kosti a vyživuje svaly. Jedním z jejich nejbohatších zdrojů jsou tučné mořské ryby. Odborníci doporučují dát si tučnou rybu alespoň třikrát týdně.Vliv stravy na fyzickou i duševní kondici bere v potaz také oblíbená česká herečka Simona Stašová, která tráví svůj čas v pohybu nejenom na jevišti, ale také na dovolených během celého roku. „Vzhledem k tomu, kolik sním denně ovoce a zeleniny, by ze mě mohl být vegetarián. Já si ale moc ráda dopřeju taky to rybí maso. A denně sním dvě tobolky z tuku norského lososa, které jsou skvělé na srdce, mozek a silné kosti,“ říká herečka s úsměvem.


Plánujete odjet na dovolenou k moři? Dejte si rybu v místní taverně. Chystáte se odpočívat v přírodě? Ugrilujte si třeba lososa. A pokud se Vám nedaří dostat na talíř rybí maso dostatečně často, sáhněte po kvalitním výživovém doplňku OmegaMarine Forte+. Jeho kapsle vyrábí norská firma Naturamed Pharmaceuticals z čerstvého oleje norského lososa a k pokrytí doporučené dávky omega-3 mastných kyselin stačí sníst dvě denně. Více hledejte na www.naturamed.cz  4:58,  aktualizováno  25. března 2019 20:47