Společnost Coty Inc. podepsala dohodu s lídrem ve výrobě ekologických a udržitelných surovin, LanzaTech.

V průběhu posledních dvou let spolupracovali vědci z Coty se společností LanzaTech na vývoji vysoce čistého a udržitelného etanolu, vhodného k výrobě vůní. Dohoda o společném zájmu tak znamená, že společnost Coty začne tento udržitelný etanol využívat při výrobě, přičemž si do roku 2023 klade za cíl užívání etanolu vytvořeného technologií zachycování uhlíkových emisí ve většině voňavkového portfolia.

“Inovace je poháněná udržitelností a Coty se zaměřuje na výrobu skvělých produktů, které jsou zároveň opravdu ekologické. Etanol je nejvyužívanější látkou ve výrobě vůní, takže naším partnerstvím s LanzaTech se bude vliv našich produktů na životní prostředí výrazně snižovat. Nejenže je to správný krok, ale dává smysl i z hlediska prodeje – v této době konzumenti právoplatně chtějí, aby jejich oblíbené značky sdílely jejich závazek k udržitelnosti.” - Sue Y. Nabi, výkonná ředitelka Coty

Externí obrázek

Etanol je základní složkou parfémových produktů, protože zajišťuje efektivní rozptýlení vůně. Vůně od Coty obsahují etanol získaný z mnohých přírodních materiálů – včetně cukrové třtiny a cukrové řepy, které ale zabírají pozemky a potřebují vodu a hnojivo. Pro výrobu tohoto nového udržitelného etanolu, vytvořeného pomocí technologie zachycování uhlíkových emisí, není spotřebována téměř žádná voda a nejsou zabírány zemědělské pozemky, což podporuje biodiverzitu. Ve spolupráci s nezávislou firmou Quantis, která se zaměřuje na poradenství o udržitelnosti, vytvořila společnost Coty projekci odhadovaného životního cyklu, která ukazuje výrazně snížený celkový vliv na životní prostředí.

Externí obrázek

“Pro práci na výzvě, kterou je životní prostředí, je potřeba spolupráce napříč několika sektory. Jsme pyšní na rodící se partnerství s Coty, které ukáže, že recyklace uhlíkových oxidů otevírá dveře udržitelné výrobě vůní. Uhlík na jedno použití by se měl stát věcí minulosti a tento projekt ilustruje naši vizi „CarbonSmart“ budoucnosti, kde budou konzumentům nabízeny produkty vyrobené z recyklovaného uhlíku.” - Jennifer Holmgren, výkonná ředitelka LanzaTech

Plánované partnerství s LanzaTech je důležitým krokem pro Coty, která tak pokračuje na cestě ke svému cíli stát se ekologičtější společností, která vytváří udržitelnější a inkluzivnější svět. Ambiciózní strategie společnosti Coty “Beauty That Lasts” – “Krása, která trvá”

Externí obrázek


  14:57