Vidíte všude kolem sebe krásně upravené nehty a kreativní nail art, ale sama nevíte, jak začít? Připravili jsme pro vás jedinečný souhrn tipů, triků a rad, který každá začátečnice ocení!


Prvotní investice


Až se budete ve světě nail artu pohybovat déle, zjistíte, že je velmi mrzuté, že vaše nehty a s ním i zdobení vydrží dokonalé jenom pár dní. Není nic horšího, než když si uděláte jeden den nehty a ten druhý už je musíte opravovat. Proto je ideální nehtová modeláž, se kterou vám nehty vydrží krásné i několik týdnů. Můžete si vybrat z několika druhů nehtových modeláží, ale pro začátečnice doporučujeme gel laky, se kterými se nejlépe pracuje. Tím ale přípravy nekončí! Na nail art jsou určeny speciální pomůcky na zdobení, mezi které patří speciální štětečky, pinzety nebo sondy. A spolehněte se na to, že vám práci dost usnadní.
Maluju a miluju


Máme pomůcky, máme vhodnou sadu k modeláži nehtů, takže co teď? Hlavně nepřeceňujte své schopnosti. Ornamenty na nehtech se různí od těch nejjednodušších po doslovné umělecké kresby, ale jak je to se vším, je dobré začít něčím jednodušším. Pokud si ještě nejste jistá, zkuste samolepky nebo vodolepky. Také se můžete vyhrát s razítkovou metodou, se kterou vykouzlíte nehty jako z pohádky! Pokud chcete zkusit pracovat a zdobit přímo gel lakem, je na to ideální čas. Zrovna tato zima vám nahrává, protože je v módě mimo jiné také barevná francouzská manikúra! Perfektní pro začátečnice jsou také například hravé tečky nebo jiné obrazce, které nevyžadují příliš zručnosti. Postupně se ale můžete dopracovat až na takovou úroveň, kdy si budete na nehty vyloženě malovat, a kdo by nezáviděl nehty alá Vincent van Gogh?
Pohádky 1000 a 1 nail artu


Kresbou ale rozhodně nekončíme. Až si budete více věřit, pusťte se do 3D zdobení, se kterým nehty vypadají fantasticky! Je jen na vás, jestli zvolíte velké perličky nebo malé krystalky od firmy Swarovski. Musíte ale znát svou mez a nepřehnat to s nimi. Nechcete, aby si ostatní mysleli, že si na nehtech nosíte malou skálu. Existuje moře dalších technik nail artu - můžete využít nálepek, třpytek, peříček, a neuvěříte, co se dá udělat s obyčejnou průhlednou fólií! Je pouze na vás, na co všechno si troufnete a co všechno budete chtít zkusit!  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:59