Určit správně typ pleti není nic jednoduchého. Nejlépe ho poznáte tak, budete-li pleť pozorovat odlíčenou a vyčištěnou, před tím než začnete s nanášením jakékoliv péče.

Typů pleti je hned několik. Podívejte se na ty základní:

Suchá pleť


Tento typ pleti je u žen jedním z nejčastějších, především u zralejší pleti. Ta postupem času přichází o živiny, a tak se vytrácí její pružnost a pevnost. U suché pleti je pravidelná hydratace nezbytná!

Citlivá pleť


Pleť, která reaguje na vnější vlivy začervenáním, svěděním nebo pálením, je označována jako citlivá. Při výběru pleťové péče dbejte především na výběr správného typu a složení produktu.

Mastná pleť


Mastící se pleť je typická pro období puberty, ale někteří se s ní potýkají po celý život. I když se může zdát, že taková pleť nepotřebuje hydrataci, rozhodně ji nepodceňujte. Mastnota totiž může být naopak příznakem dehydratace.

Kombinovaná pleť


V oblasti nosu, čela a brady mastná a na tvářích suchá – poznáváte? V tom případě máte kombinovanou pleť. To znamená, že můžete používat dva různé krémy, na suché a mastné oblasti, nebo vyzkoušet speciální péči určenou pro kombinovanou pleť.

Normální pleť


Normální typ pleti není ani mastný, ani suchý a nevyznačuje se žádnou citlivostí. Pokud jste jejím šťastným vlastníkem, vystačíte si s pravidelnou a konzistentní péčí.

Kompletní portfolio pleťové péče pro všechny typy pleti (a také různé věkové kategorie) nabízí značka L’Oréal Paris. Novinkou je řada Revitalift Cica, obohacená o výtažky z rostliny Centella Asiatica, pro regeneraci a redukci viditelnosti vrásek. 

  11:19,  aktualizováno  26. března 2019 11:16