V čem vězí tajemství zdravých a lesklých pramenů? V „pouhé“ očistě!

Nejste si jistá: „Kolikrát za týden mýt?“


Lázeň dopřávejte hřívě zhruba dvakrát do týdne, v případě nutnosti klidně denně. Pokud žijete ve městě, kde se víc práší, nebo máte-li jemné vlasy, které se rychleji mastí, vyžaduje účes větší pozornost. Naopak suché prameny byste častým mytím jen trápila.

Myslíte si: „Čím víc šamponu, tím líp.“


Lepší bude, když: Začnete důvěřovat síle obyčejné vody a na přípravku uberete.

Abyste se zbavila zbytku stylingových přípravků i prachu, vlasy na začátku očistného rituálu propláchněte teplou, nikoliv horkou vodou. V dlaních pak napěňte trochu šamponu a bříšky prstů ho vmasírujte do pokožky hlavy i samotných vlasů. Čeká vás slastná relaxace!

Nejasnost: „Stačí nanést šampon jen jednou?“


Při každodenní vlasové hygieně si vystačíte s jednou dávkou přípravku. Pokud si ale hřívu myjete maximálně dvakrát do týdne, zůstane na nich víc mazu, šupin kůže i zbytků tužidel, takže proceduru pro jistotu ještě zopakujte.

Omyl: „Další péče po mytí je na nic.“


Tak pozor, během šamponování zbavujete kadeře přirozeného ochranného filmu, lesku, prameny se vysušují a posléze poletují kolem hlavy. A právě teď přichází na řadu další péče: Balzám totiž každý vlas uhladí, účes krásně načechrá a dodá mu lesk.

Jak s balzámem správně zacházet?


Kúru rozetřete mezi prsty a vetřete do osušených pramenů – od středních délek směrem ke konečkům, kde je hříva nejvíc vyprahlá a poškozená. Pak ji bleskově smyjte.

  16:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:56