Postrachem většiny nastávajících maminek jsou strie. A není divu. Pokožka je totiž během těhotenství extrémně namáhána a vznikající prasklinky pak ženě zůstávají jako nechtěná památka.

Strie jsou jizvičky na kůži vzniklé popraskáním elastických vláken pokožky v hlubších vrstvách kůže.  Vznikají hlavně tam, kde je kůže nejvíce napínána. Proto svou pozornost v těhotenství soustřeďte hlavně na oblast břicha, stehen a na prsa. Strie se však netýkají pouze období těhotenství. Vznikají při rychlém zvýšení hmotnosti či kvůli hormonálním vlivům. V těhotenství je kritický 6. měsíc.

Nedejte striím šanci!


Striemi trpí až 85 % těhotných žen, a i když nepředstavují žádný zdravotní problém, z kosmetického hlediska mohou ženy obtěžovat.

Aby se pokožka podobným změnám dokázala co nejlépe přizpůsobit, zajistěte jí dostatečnou hydrataci, dbejte na správnou životosprávu a dodržování pitného režimu. Ten stav naší pokožky v průběhu těhotenství ovlivňuje ve velké míře. Pijte 2-3,5 l tekutin denně. Ideálně vodu, ovocné a některé bylinkové čaje, ovocné nebo zeleninové šťávy a 100% džusy ředěné vodou.


Vyberte si zaručeného pomocníka


K prevenci strií je vhodné promazávat a masírovat ohrožené partie speciálními přípravky. Na strie se maminkám výborně osvědčil tělový krém Elasti-Q® Exclusive, který je určen hlavně pro těhotné a kojící ženy, ale doporučuje se používat i po porodu, kdy napomáhá odstranit strie již vzniklé. Přípravek obsahuje kombinaci elastinu, D-panthenolu, kyseliny hayluronové a vitaminu E, která kůži nejen chrání, ale napomáhá také její hydrataci a pružnosti. Elasti-Q® Exclusive krém je nyní nově obohacen o účinné látky pupečník a kozinec. Pupečník regeneruje, zklidňuje a vyhlazuje kůži, kozinec zase zvyšuje pevnost pokožky.Koupíte zde!

  12:26,  aktualizováno  25. března 2019 17:51