Věděla jste, že podle stavu vašich nehtů se dá zjistit, které živiny tělu chybí?

Vaše lámavé, tenké nebo zvlněné nehty můžou napovídat o nedostatku žaludečních kyselin, potížích se slinivkou nebo jde o nedostatek biotinu, vitaminu A, vápníku či nenasycených mastných kyselin. Bílé flíčky zase může způsobit nedostatek zinku a vápníku.


A jak to všechno napravit?

Než si poběžíte do lékárny koupit chybějcí vitamíny, zaměřte se spíše na vylepšení vašeho jídelníčku. Základem jsou celozrnné potraviny, které se vyznačují vysokým podílem minerálů. Jeste celozrnné pečivo s kváskem a obilniny jako pohanku, jáhly, amarant, ovesné vločky a celozrnnou rýži.


Ale také luštěniny jako cizrna, čočka nebo fazole. Výborným zdrojem minerálů vedle luštěnin a obilnin jsou ořechy a semena. Například vlašské ořechy nebo dyňová, sezamová a slunečnicová semena jsou hotovou minerálovou bombou.


Víte, že vysoký obsah železa a vápníku má i zelená zelenina jako brokolice, listová zelenina a zelené bylinky. Jestli milujete sushi, tak musí být vaše nehty plné síly. Řasy jsou pro ně totiž úžasná vzpruha.Pro svoje nehty uděláte dobře když si dáte něco i z živočišných produktů jako jsou vejce, hovězí maso a občas mléčné výrobky.


Největším protivníkem je bílý cukr a mouka. I taková oblíbená jídla jako pizza a špagety mohou být příčinou nekvalitních nehtů. A se slazenými nápoji taky šetřete.


Váš jídelníček se ukazuje prostě všude a je jen na vás, jak s neřestmi zatočit.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:48