Ze všech stran slyšíte, jak byste si měla pravidelně prohmatávat ňadra a chodit na ultrazvuk, děláte to? Věnujte aspoň trochu času následujícím několika trikům! Prospěje to nejen vašemu výstřihu, ale i zbytku těla.

Snídejte vejce


U žen, které pravidelně konzumují potraviny bohaté na cholin klesá riziko onemocnění rakovinou prsu o čtyřiadvacet procent. To zjistili vědci z amerického National Institutes of Health Study. Navíc podle nich pojídání téhle živiny zlepšuje paměť. A kde cholin najdete? Třeba ve vejcích, kuřecím mase, játrech či mořských rybách.

Polykejte dost vlákniny


Tuková tkáň je zdrojem estrogenu, který může podporovat růst nádorových buněk. Pokud jíte hodně vlákniny, je pro vás snadnější udržet si zdravou váhu. Proto si pochutnejte na lesním ovoci! Jahody, maliny a borůvky jsou navíc plné antioxidantů.

Pravidelně cvičte


Když se pětkrát týdně půl hodiny hýbete, držíte tím množství estrogenu v těle na uzdě. A tím snižujete třeba riziko rakoviny prsu! Pokud se nechcete zavírat v tělocvičně, dobrou službu vám udělá také svižná chůze. Zúčastnila jste se už nějakého pochodu? Jestli kýváte hlavou na souhlas, máte další body! Víc čtěte na www.zdravaprsa.cz.

  10:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:16