Vyzkoušejte přírodní masky, které vám zaberou chviličku přípravy a jsou absolutně bez chemie.

Najděte si čas na krášlící večer a dejte si do pucu svou pleť pomocí  svěžích ingrediencí, které si během minutky namícháte do účinné masky. Poklady z lednice vám usnadní péči o mastnou pleť, vybělí pigmentové skvrny nebo se postarají o objemnější a lesklé lokny.

Jogurt a citrón na pigmentové skvrny


Jestli se vám přes léto udělaly malé skvrny, než sáhnete po krému, vyzkoušejte jednoduchý přírodní zmizík.
V misce smíchejte 2 lžíce jogurtu se 2 lžícemi citrónové šťávy. Pastu naneste na tmavou skvrnku a nechte působit 10-15 minut. Nakonec opláchněte místo vlažnou vodou. Rituál opakujte, než vám flíček vybledne.

Voda a sojová omáčka pro objemnější lokny


Pro nadýchanější kštici v misce smíchejte 1 šálek horké vody s 25 ml sojové omáčky a umyjte si s ní vlasy. Nechte 10-15 minutky působit a opláchněte vlažnou vodou. Rituál opakujte klidně každý den. Tato maska je plná proteinů a vlasy po ní budou nadýchané a krásně lesklé.

Citrón, vejce a hrozny pro mastnou pleť


Tato směs vám pomůže usměrnit tvorbu kožního mazu a navrátí pleti svěžest. Hrozny ji zjemní, citrón zavře rozšířené póry a oleje z vejce navrátí pružnost.
V misce smíchejte pár rozmačkaných hroznů, dvě lžíce citrónové šťávy a dva bílky. Maku naneste na obličej a nechte pracovat 20 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou.

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 14:05