Jde o jednu z největších legend světové pop rockové scény. Majitelka nezaměnitelného "chrapláku", velšská zpěvačka Bonnie Tyler, přijede na turné do České republiky.

Fanoušci budou mít možnost připomenout si její největší hity naživo, a to v atmosféře koncertní haly za doprovodu její vlastní kapely.


Celkem si Bonnie Tyler v České republice naplánovala tři koncerty, jeden přidá i na Slovensku. Zpěvačka, která svou největší slávu zaznamenala v sedmdesátých a osmdesátých letech, patří společně s Tinou Turner mezi největší hvězdy ženského pop rocku. Její písně patří mezi zásadní skladby světové hudby. Velmi často je můžeme slyšet v éteru rozhlasových stanic i dnes.


Její největší hit Total Eclipse of The Heart doslova trhal žebříčky všech světových hitparád. Singlu písně, kterou Tyler nahrála v roce 1983, se po celém světě prodalo více než devět milionu kopií.  O rok později nahrála Tyler píseň I Need a Hero. Ta byla původně určena pro soundtrack filmu Footloose. Na rozdíl od filmu ale nezapadla, ale stala se doslova hymnou současné mládeže. Třetí důležitou písní zpěvačky je balada It´s a Heartache. Tu sice nahrála ve stejný čas jako její kolegyně Juice Newton, ale rozdíl od verze americké písničkářky, v podání Tyler píseň prorazila a okupovala ty nejvyšší pozice nejvýznamnějších hitparád planety.


Písně Bonnie Tyler se staly inspirací i pro české autory a interprety. Waldemar Matuška, Karel Gott i Marie Rottrová nazpívali v různých verzích píseň It´s a Heartache. Mnozí z vás si jistě vybaví chytlavý text Eduarda Krečmara s názvem Jen se hádej. Lucie Vondráčková zase boduje s písní Ať je jak vítr, v originále v pojetí Bonnie Tyler jako I Need a Hero.


Koncerty zpěvačky, která si podmanila miliony fanoušků na celém světě se uskuteční:


21. 4. - Bratislava, Aegon Aréna

22. 4. - Brno, Bobycentrum

23. 4. - Ostrava, Multifunkční aula Gong

25. 4. - Praha, Fórum Karlín


Vstupenky na koncert jsou již v prodeji v síti Ticketportal.


 

 


  4:15,  aktualizováno  25. března 2019 20:28