S krabičkovými dietami jako by se roztrhl pytel. Výběr je veliký, testy tu nějakou vyzdvihující, tu jinou zatracující. Zkoušeli jsme také...

Ano, krabičkové diety se staly fenoménem posledních měsíců. Neznám nikoho, kdo by v nich nejel alespoň dočasně. Pár zbytečných kilogramů mne přimělo jednu z diet otestovat také. Ostatně, když můj kamarád zhubl během necelých dvou měsíců 13 kilogramů, začala jsem i já věřit, že zázraky se prostě dějí. Po krátkém hledání a pročítání charakteristik a výsledků testování volím jednu dietu. Pod jídlem, které tu vzniká, je podepsán odborník na výživu Petr Fořt.


Čekáte-li od krabičkové diety pokrmy srovnatelné s vyhlášenými restauracemi, nebude tento způsob stravování nic pro vás. Jedna věc jsou od foodstylisty naaranžované fotografie, druhá je realita. Mnou vybraná firma se snaží pestrobarevným fotkám aspoň přiblížit. Škoda, že se zatím nikomu nepodařilo nahradit neskutečné množství plastů, které vás při plnohodnotném režimu, pětkrát denně, nemine. Rozvoz fungoval bez větších obtíží, pokud už se objevil zádrhel, messenger zavčasu zavolal a informoval o případných komplikacích. Jak to funguje? Na úvod vyplníte dotazník, v kterém sdělíte nejen kila, jež chcete shodit, ale také potravinové alergie, denní režim, zkrátka vše, z čeho vám následně odborníci připraví dietu šitou na míru. Někteří sestaví i programy určené pro lidi s alergiemi na lepek, laktózu či dietu pro vegetariány.


Propijte se z toho!

Základem každé diety by měl být dostatek tekutin. Čistou vodou nebo bylinnými čaji nabídnete tělu možnost dokonale se pročistit a zbavit toxinů i přebytečných tuků. Ideální variantou je začít den sklenicí vlažné vody a teprve po několika minutách se pustit do snídaně. Během jednoho dne byste měla vypít cca tři litry tekutin.