Toužíte po husté hřívě, která bude házet odlesky na všechny strany? Podobnou představu má spousta z nás a očekávání ještě posilují reklamy na kosmetiku, doplňky stravy, kartáče nebo kulmy. Pokud vás trápí zplihlé a řídké vlasy, pravděpodobně už jste párkrát podobné reklamě podlehla a byla zklamaná, když se slíbený efekt nedostavil. Nevěště ale hlavu. Ačkoli instantní lék bohužel neexistuje, vašim vlasům přesto můžete k objemu pomoci. Stačí se naučit pár triků a vsadit na správné produkty.

Jemné a řídké vlasy můžou působit zplihle a bez života. Pokud chcete dodat svému účesu sílu, nejdříve byste měla zapátrat, co ho oslabuje. Vězet za tím může například špatná strava, hormony nebo necitlivé česání a barvení, což jsou vše faktory, na kterých můžete zapracovat. Spousta z nás má ale jemné vlasy prostě dané do vínku a nezbývá nám nic jiného, než se naučit co nejlepší triky, jak jim dodat objem.

Zvažte změnu barvy.


Správně zvolený odstín barvy vám může pomoct přelstít optiku a učinit vaše vlasy na pohled hustější. Docílíte toho například tím, že si jednolitou barvu necháte rozrazit lehce světlejším melírem. Jak už si navíc mnoho z nás vyzkoušelo, chemikálie v barvě můžou pozměnit texturu vlasů, což nemusí být nutně špatná věc. Pokud to totiž uděláte citlivě, vaše vlasy pak budou lépe držet tvar i účesy. Spíš než abyste se do podobných pokusů pouštěla na vlastní pěst, povolejte raději na pomoc dobrou kadeřnici.

Nešetřete na sestřihu.


Zatímco vaší kamarádce s hřívou lvice snadno projde špatný sestřih i unavené konečky, na jemných vlasech bude oboje mnohem více vidět. Nezdráhejte se proto pravidelně investovat do ostříhání a nezapomínejte, že čím delší vlasy jsou, tím zplihlejší a unavenější můžou vypadat.

Používejte kondicionér, ale jen do konečků.


Spousta žen s jemnými vlasy má za to, že kondicionér je zatíží a učiní ještě zplihlejší. Pokud na něj ale úplně zanevřete, připravíte se i o jeho hlavní kouzlo, což je ochrana a zlepšení kvality vlasů. Zkuste proto pouze přeskočit oblast kolem kořínků a kondicionér nanášet rovnou do délky vlasů, zhruba od uší níže. Poničené konečky tak omládnou a vy neztratíte nic z objemu.

Střídejte místo, kde si češete pěšinku.


Možná se to tak nezdá, ale za česáním pěšinky je celá věda. Tak například – napadlo vás někdy, že pokud vlasy místo rovného předělu uprostřed učešete tak, aby pěšinka byla trochu rozházená, vaše vlasy budou vypadat hustější? Zkuste to. Pokud budete obměňovat místo, kde pěšinku nosíte, vlasy si budou moct odpočinout a nebudou se tak rychle oslabovat.

U produktů buďte vybíraví.


Pokud vás trápí zplihlé vlasy, pravděpodobně už jste vyzkoušela pěknou řádku produktů, které slibovaly nekonečný objem. Vlasová kosmetika ale může být ošemetná v tom, že vlasy naopak zatíží a docílí tak úplně opačného efektu. Při jejím výběru tak buďte pečlivé a sahejte jen po kosmetice, která vašim vlasům skutečně prospěje, jako je řada vlasových produktů Elseve Fibralogy od L’Oréal Paris, vyvinutá speciálně pro potřeby jemných vlasů bez hustoty. Ta díky aktivním molekulám proniká do hloubky vlasového vlákna a zesiluje ho s každou další aplikací.