Když se řekne eukalyptus, většina lidí si asi vybaví výraznou větrovou vůni, která nám pomáhá překonat rýmu a uvolnit zacpaný nos. Díky tomu jsme si zvykli mít eukalyptové produkty doma, často si přitom ani neuvědomujeme, co všechno eukalyptový olej dokáže. Tak například - věděli jste, že prospět může i našim vlasům? Pokud jsou tedy vaše vlasy slabé a vypadávají, pomocí eukalyptu jim můžete dopřát vzpruhu.

Eukalyptový olej pochází ze stejnojmenné rostliny, ve které je ukryta celá řada léčivých účinků. Povolat na pomoc si ho můžete, například když potřebujete posily v boji proti bakteriím a zánětům, nebo prostě jen chcete podpořit svou imunitu. A jak může prospět vašim vlasům?

Podporuje růst a lesk. Pokud jste si někdy kápli eukalyptový olej na kůži, tak víte, že vás potom začala hřát. Po aplikaci na pokožku hlavy má stejný efekt, což zlepšuje prokrvení v okolí vlasových cibulek, a tím vlasům dává dobré podmínky k růstu. Po nanesení na samotné vlasy olej zvyšuje množství ceramidů, které se v nich přirozeně vyskytují, a chrání je před vysušením. Navíc se od nich odráží světlo, takže vlasy hází krásné odlesky.

Bojuje proti vypadávání. Eukalyptový olej má očistné a antibakteriální účinky. Díky tomu odstraňuje z kůže hlavy maz a jiné nečistoty, které by jinak mohly zanést vlasové cibulky a způsobit vypadávání vlasů.

Zvyšuje pružnost. Podle studií eukalyptový olej kromě výše zmíněného doplnění ceramidů navíc vlasy činí pružnějšími. Ty jsou tak odolnější, lépe čelí vnějším vlivům a méně se lámou.

Bojuje proti lupům. Díky své super síle dokáže eukalyptus efektivně bojovat i proti lupům a svědění pokožky. A vy i vaše vlasy se tak můžete soustředit na dělání parády.

Pokud stále nejste rozhodnuti, zda dát eukalyptu šanci, možná vás přesvědčí fakt, že rostlina má pozitivní vliv i na lidskou psychiku. Je totiž osvěžující a zklidňující, takže ráno nám může pomoct nastartovat mysl do nového dne a večer zase vyčistit hlavu a uvolnit se.

Ale pozor – samotný eukalyptový olej je velmi silný, před nanesením na pokožku nebo vlasy ho proto vždy v něčem rozmíchejte, třeba v olivovém oleji. Sáhnout můžete také po vlasové kosmetice, která už obsahuje přesně takové množství, jaké je potřeba. Vyzkoušejte šampon a balzám z řady Botanic Therapy Green Tea, Eucalyptus & Citrus od Garnier, ve kterém je eukalyptus doplněný zeleným čajem a citrusy, takže hravě osvěží i rychle se mastící vlasy.