Otravné křeče v břiše můžou ustat, aniž polknete jediný prášek. V redakci Cosmopolitanu zjišťovaly jak na to:

1.

Popíjejte. Než se začaly prodávat prášky proti bolesti, ženy běžně zaháněly menstruační křeče alkoholem. Ten vám uvolní děložní svaly a hned se budete cítit líp. Nemusíte se zrovna opít, abyste pocítila úlevu, stačí jedna nebo dvě skleničky vína. 2.

Hýbejte se. Zasuňte do přehrávače DVD s cvičením, zaběhejte si nebo vyrazte do tělocvičny. Už po dvacetiminutovém pohybu vám v těle stoupne hladina endorfinů, které jsou nejen hormony dobré nálady, ale také přírodními léky proti bolesti.3.

Zmrazte si dělohu. Menstruační bolesti zmírňuje chlad. Pokud si netroufáte na ledovou sprchu, přitiskněte si na podbřišek pytlík mražené zeleniny. Kostičky zmrzlé mrkve a celeru jsou praktičtější než kostky ledu, protože ten rychleji roztaje.


Genitální bradavice?

Nevzhledné kožní výrůstky způsobené virem HPV patří k nejzáludnějším pohlavním nemocem, protože vyraší v okolí genitálií  klidně až několik let po osudném sexu s nakaženým člověkem.  Výrůstky se dají snadno odstranit chirurgicky nebo  různými mastmi, virus ve vás však může dřímat i celý život. Můžete jej pak přenést na partnera, i když už žádné bradavice na těle nemáte. Riziko nákazy podstatně snižuje kondom.


Kvasinková infekce!

Po sprchování nebo koupeli se vždy mezi nohama otřete dosucha. Vlhkost může odstartovat kvasinkovou infekci.


  12:28,  aktualizováno  31. března 2019 13:41