Milujete cestování a nakupování? Pak je pro vás ShopAlike ideální místo. Kamkoli na světě se chystáte, s touto interaktivní příručkou najdete svou vlastní cestu nejlepšími a nejstylovějšími obchody.


Londýn


Předtím než se vydáme do britské metropole, musíme udělat dvě věci, a to zabalit si pár pohodlných bot a nechat si volné místo v zavazadle. Zavezeme vás na cestu kolem města plného obchodů, útulných čtvrtí, božských koláčků a pulzujících trhů. Zastavíme se na Regent Street, abychom se podívali na nejlegendárnější obchodní dům Londýna a prošli se po Shoreditch, kde najdete množství nezávislých módních značek v BOXPARK a poté zamíříme do XOYO, známého klubu, kde vystupují nadějné britské talenty. Kromě zmíněných míst máme pro vás připravených mnoho dalších jedinečných lokalit. Jdeme?
Paříž


Paříž je jedním z nejlepších měst na světě pro nakupování, mohli bychom dokonce říci, že snad ze všech metropolí na světě, toto francouzské město nejvíce odpovídá představě historického centra módy. Ačkoliv Paříž samozřejmě nabízí množství historických památek a muzeí, výlet do Města světel by byl neúplný bez nákupního turné po krásných buticích a obchodech s oblečením. Od vintage obchůdků v trendy čtvrti Marais až po kultovní design místa. Náš průvodce vám nabízí informace o nejlepších nákupních možnostech
New York


Jste nákupní maniak? Vítejte v New Yorku. Když přijdete na nákupy to Velkého Jablka, vaše možnosti jsou téměř neomezené. Jste připraveni provětrat své kreditní karty? Od butiků přes hipsterské bleší trhy po proslulé obchodní domy, NYC má všechno. Najdete zde zkrátka nejlepší obchody ve vesmíru, včetně nespočetných butiků s nejzajímavějšími kousky na trhu. Jak se vám to poslouchá? Připravte se, protože vás bereme na jízdu po nejlepších místech na nákupy do hlavního města světa.
Tokyo


Se svými impozantními svatyněmi zahalenými v třešňových květech a nákupními chrámy obloženými neony, je Tokyo skutečně rozkročené mezi tradičním a moderním. Toto město, posedlé mládím a jeho kultem, je jak nákupní destinací, tak pařeništěm trendy pouličního stylu. Především Harajuku a Shibuya si zaslouží být přezkoumané do hloubky. Ale jestli vás zajímá zejména luxus, hračky nebo dokonce tradiční kimona, netrapte se; všechno máte na dosah ruky. Ať už právě nastupujete do vlaku na nejrušnějším vlakovém nádraží na světě, sledujete představení gejši v Asukasa, nebo si dopřáváte excentrickou anime manikúru, budeme vaším společníkem po městských nákupních centrech, restaurační scéně a ponoříme se spolu i do bizarně fascinujícího nočního života.
Los Angeles


Nakupování je pravděpodobně jednou z nejlepších aktivit, které se můžete v Los Angeles věnovat. Stejně jako procházka po Hollywoodském chodníku slávy, zajít si na nákupy je v Los Angeles téměř nutností. Ať už je to prohrabování se v nabídce vintage obchůdků nebo dívání se do výloh obchodů s extravagantním a luxusním zbožím. Přes oblečení a módní doplňky až po váš oblíbený parfém, v buticích L.A. naleznete všechno a my vám zde odhalíme nejvýjimečnější místa pro nákupy, abyste si tento zážitek mohli vychutnat naplno.
Madrid


Město Madrid je domovem některých světově proslulých muzeí a také největšího fotbalového týmu všech dob, ale věděli jste, že je to také skvělé místo pro nákupy? Nakupování v Madridu je tak příjemné, protože nabídka je skutečně rozmanitá a můžete si vybírat z mnoha různých stylů. Takže si dávejte pozor, abyste neminuli všechny své úspory a při procházce po Gran Via nenesli v ruce 6 nákupních tašek. Přečtěte si naše nákupní tipy a užijte si svůj pobyt v španělském hlavním městě.
Moskva


Hlavní město obrovského Ruska nemůže být jiné než také obrovské. Totéž lze říci o nákupních možnostech, které v Moskvě naleznete. Ale žádný strach – s naším průvodcem se určitě neztratíte. Jediná věc, které se nevyhnete, je zvláštní kouzlo tohoto města. Tyto vibrace jsou složené ze všech kulturních a existencialistických tradicí, které Rusko proslavily ve zbytku světa. Připravte se, protože brzy zjistíte, co je to ruská duše.
Istanbul


Toto starobylé město se nachází na břehu malebné úžiny Bospor, kde se asijská a evropská kultura potkávají více než dva a půl tisíce let. Tento fakt dělá dnes z Istanbulu místo, kde je zároveň možné být v minulosti i budoucnosti. Historická paměť a otevřenost vůči nejnovějším módním trendům jsou jedny z mnoha důvodů, proč se za nákupy vydat právě sem. Náš průvodce vám nejenom pomůže projít se úzkými uličkami starého města a moderními třídami obchodních čtvrtí, ale také vám ukáže největší městské poklady.
Barcelona


Barcelona se stala jedním z hlavních nákupních měst v Evropě. Na rozdíl od jiných měst, jako jsou Londýn a Paříž, je Barcelona nejen vysoce módní, ale stále je také relativně levná a je zde hezké počasí téměř po celý rok. A k tomu ještě pláž! Ale co jiného ještě dělá Barcelonu top nákupní destinací? No… Nachází se zde mnoho nákupních zón, navzájem od sebe odlišných, ale zároveň ne příliš vzdálených od sebe. Můžete zde najít mnoho mezinárodních a národních značek, ale také spoustu malých butiků, které jsou ideální pro ty, kteří rádi určují nové trendy. Takže pokušení utrácet své peníze právě v Barceloně je extrémně vysoké. Ale abyste je utráceli co nejrozumnějším způsobem, vybrali jsme pro vás ty nejlepší nákupní centra, abyste šetřili nejenom peníze ale i čas.
Berlín


Berlín je město mnoha tváří; někteří skončí u toho, že uvidí pouze vnitřek několika vždy živých nočních klubů, jiní stráví své dny zkoumáním mnoha uměleckých instalací dostupných po celém městě a módní nadšenci budou šťastně lovit vintage skvosty a designerské kousky. Nám se líbí noční život a mnoho zajímavých muzeí, které toto město nabízí, ale rozhodli jsme se vám ukázat některá méně známá místa. Připravte se na jízdu po nejmódnějších ulicích Berlína, po jeho obchodech a nákupních střediscích a na konci dne si u zaslouženého kvasnicového ležáku poslechneme karaoke u Mauerparku. Jste připoutáni?  7:28,  aktualizováno  25. března 2019 18:57