Škola už začala a do prvních prázdnin je ještě daleko. Přečti si tipy, jak přežít každý den vyučování včetně hodin, které ti připadají jako nekonečné a zazař na vysvědčení povedenými známkami!

Je jasné, že ne všechny předměty tě budou bavit a můžeš si myslet, že získané znalosti v budoucnu nevyužiješ, a tak neudržíš plnou pozornost po celou dobu vyučovací hodiny. Důležitá je snaha maximálně se soustředit, zaměřit na probíranou látku a nenechat se ničím rozptylovat. Vypni si telefon nebo alespoň ztiš upozornění ze všech sociálních sítí, ať nemáš neustálé nutkání mobil vytahovat a kontrolovat zprávy od kamarádů. Zkus si probíranou látku propojit s nějakým příběhem z reálného světa, nejen že ti pak učivo přijde mnohem zábavnější, ale různé vzorce a pravidla si tak mnohem snadněji zapamatuješ. (hezké sešity, zvýrazňovače)

Poslední věc, na kterou chceš myslet po příchodu domů ze školy jsou domácí úkoly a příprava na další dny. I když to může být otrava,vytvoř si pravidlo a po příchodu si půl hodiny odpočiň a dalších 30 minut pak věnuj intenzivní přípravě na další dny. Ušetříš si čas o přestávkách, který bys jinak věnovala dodělávání úkolů a psaní taháků a můžeš si tak v klidu odpočinout, popovídat s kamarády nebo se nasvačit. Školní den ti tak uteče mnohem rychleji.

Nemusíš být na všechno sama, většina úkolů se dá rozdělit i mezi spolužáky. Zajít si po škole společně někam na zmrzku nebo colu a mezi pokecem věnovat hodinu škole nezní tak špatně, co myslíš? Rozhodně je to lepší než se sama doma trápit několik hodin nad úkolem z matematiky ;a s výsledkem třeba ani nebýt spokojená.

Teď už víš, jak zvládnout školu levou zadní a na konci každého pololetí zazářit těmi nejlepšími známkami. Pokud chceš zazářit i navenek, a to doslova, dopřej vlasům přirozenou změnu a zářivý lesk - vyzkoušej Casting Creme Gloss od L´Oréal Paris.

  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:18