V zimním období jsou popraskané rty obvyklá záležitost, která nás samozřejmě rozčiluje. Vyzkoušejte naše tipy, po kterých budete mít sametově jemné rty.

Hydratace


Popraskané rty jsou často následkem dehydratace, tedy - nedostatečného pitného režimu. Zvyšte příjem tekutin, hlavně čistou vodu a bylinkové čaje. Kromě vnitřní hydratace nezapomínejte na tu vnější. Zásobte se balzámy na rty a pravidelně je používejte.

Tipy na balzámy na rty najdete zde

Vitaminy


Další možnou příčinou popraskaných rtů je nedostatek vitaminu B. Naordinujte si potraviny bohaté právě na vitamin B a přidejte zinek a vitamin E. Této vitaminové kombinaci vaše pusa opravdu poděkuje. Do jídelníčku přidejte co nejvíc ovoce, zeleniny, luštěnin a ořechů.

Peeling a masáž


Rozpraskané rty potřebují zbavit šupinek odumřelé kůže. Ideální způsob je jemný peeeling, kterým lehkými krouživými pohyby obrousíte rty. Pokud se bojíte používat peeling, postačí masáž jemným kartáčkem.

Vyzkoušejte masku


Pokud si chcete udělat masku doma, doporučujeme medovou. Na rty rovnoměrně naneste tenkou vrstvu medu, nechte působit 20 minut, pak opláchněte vlažnou vodou. Tipy na masky, které koupíte, najdete zde: Zimní masky na rty

  7:00,  aktualizováno  31. března 13:58