Pole dance neboli tanec u tyče. Váš partner při tomto stylu tance bude velmi chladný, zato vy pěkně roztajete.

Sestřenka vždy byla pěkná „odvaznice“. Jako studentskou brigádu si nevybrala úmorné česání třešní jako ostatní, ale odjela do Itálie. Tancovat u tyče ve strip baru. Její amatérské, ale skvěle placené  začátky před zraky lačných Italů vystřídala opravdová vášeň pro věc.


Časem pochopila, že není nutné se při tom svlékat a že ji spíš fascinuje tyč a levitace kolem ní jako druh pohybu, který spojuje vše, co měla ráda: lehkou erotičnost a zároveň poměrně velkou dávku fyzické aktivity, akrobacie a tanečních kroků.


Od kamarádky zjistila, že skvělé kurzy pole dance probíhají například v Anglii, takže nelenila a o dalších prázdninách se vydala tančit do Londýna, do kvalitního tanečního studia. Dnes, po deseti letech, má mimino a vypadá skvěle. Pole dance tančí dál, nikoli jako striptýz, ale jako fitness.Adieu, posilovno!

Ano, posilovnu za tyč mění čím dál více lidí. Předsudky, že se jedná o něco pohoršujícího, už pomalu mizí, a dokonce se uvažuje, že se sportovní tanec u tyče stane novou olympijskou disciplínou, přestože mu jistý erotický náboj zůstává. Když se to naučíte, je to opravdu extatické. Něco mezi létáním, sváděním a posilováním.


Tanec u tyče pěstuje jak ladnost, tak fyzickou sílu a obratnost. Potřebujete mít odvahu, trošku rebelského ducha, jistou dávku svobodomyslnosti a taky kapku pohybové šikovnosti. V kurzech pole dance pro začátečníky hned nezačnete s komplikovanými akrobatickými figurami, ale budete se nejdřív pomalu učit, jak tyč uchopit, abyste mohla využít páku (vzpomínáte na hodiny fyziky?).Budete si pomalu „oťukávat“ různé způsoby chůze okolo tyče, pak přijdou na řadu jednoduché otočky připomínající kružítko (jedna noha je pevně na zemi jako jehla, zatímco druhá během otáčení okolo tyče kreslí kruh). Posléze přijdou na řadu složitější otočky, vlny, sesuvy po tyči, takřka akrobatické kousky...


  5:07,  aktualizováno  25. března 2019 21:09