Oleje jsou kosmetický hit už delší čas! Svědčí všem typům pokožky. Vyzkoušejte nejstarobylejší, všemocný a nejvíc sexy kosmetický přípravek na světě!

Přírodní oleje se získávají lisováním ovoce, zeleniny, obilovin, ořechů či různých semen a používají se k pěstění, výživě i čištění pleti. Ceny olejů se různí stejně jako jejich koncentrace v kosmetických přípravcích, proto je dobré pozorně číst složení výrobků. Liší se i jejich účinky. Například olej z růží nejen nádherně voní, ale také působí proti stárnutí pleti. Obsahuje esenciální mastné kyseliny, vitamin C a přírodní retinol (vitamin A), chrání pokožku, regeneruje, podporuje krevní oběh a sjednocuje tón pleti. Olej z hroznů doporučují odborníci pro mastnou pokožku se sklonem k akné, kterou zvláčňuje, udržuje správnou míru hydratace a dodává potřebný vitamin C. Heřmánkový olej se naopak hodí pro citlivou pokožku se sklonem k červenání, již výrazně zklidňuje, posiluje její obranyschopnost a působí protizánětlivě.

Olejová očista


Podle mnohých současných dermatologů mají čisticí oleje zásadní výhodu oproti mýdlovým mycím prostředkům – nenarušují rovnováhu a přirozené prostředí pleti a nevysušují. Paradoxem zůstává, že čím sušší je pleť po očistě, tím více mazu bude produkovat. Většina kosmetických olejů má navíc tak lehkou strukturu, že nebudete mít po použití pocit mastnoty. Oleje, kterým se přezdívá „tekuté zlato“, umějí rozpustit i maz nahromaděný v pórech (černé tečky). Jejich použití je jednoduché, olej naneste přímo na pleť nebo na kosmetický tampon a přetřete jím obličej. Pleť můžete ještě opláchnout vodou a osušit.
Hloubková očistná péče
Olej jemně vmasírujte do pokožky, poté vezměte žínku, namočte ji do horké vody (ale ne zas příliš horké) a přiložte na obličej. Póry se otevřou a olej z nich vyplaví veškerý přebytečný make-up. Až žínka vychladne, setřete z ní olej a nečistoty, vyperte a obličej znovu otřete.

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:52