Tajný recept na štěstí? Co nejvíc používejte své smysly! Máme návod, jak díky smyslům vymáčknete z každého dne víc osvěžující šťávy a proměníte ho v ohňostroj radosti.

Občas máte během dne tolik povinností, že úplně zapomenete vnímat své okolí. Když se ale řítíte životem jako rychlík tunelem, připravujete se o spoustu příjemných malých zážitků.

Naštěstí máte k dispozici pět šikovných pomocníků: své smysly. Jakmile se naučíte pozorně vnímat, co vám vaše citlivá čidla hlásí, hned vám život začne připadat plnější a barevnější. Stihnete přitom úplně stejnou nálož úkolů jako dosud, ale večer se budete nořit do peřin o poznání odpočatější a s pocitem, že jste si užila skvělý den. S pomocí několika následujících cvičení si zbystříte smysly a každý všední den si proměníte ve svátek radosti.

? Klidnější probouzení


Protivné pípání budíku vám pocuchá nervy ještě dřív, než vylezete z peřin. Nastavte si proto na přístroji dostatečně hlasité, ale příjemné zvonění, které vás probudí ohleduplně. Lékařské studie dokazují, že pomalá klasická, relaxační nebo meditační hudba snižuje tlak a odbourává stres. Každý měsíc budíček změňte, abyste si na melodii nezvykla a neprospala ji.

Náš tip: Nejlepší citáty o štěstí

? Pohodové sprchování


Je dokázáno, že vůně citrusů dodává energii, takže si pořiďte takový sprchový gel, šampon a kondicionér, který vám promění koupelnu v citroníkový nebo pomerančovníkový háj. V místnosti se zavřete, aby se v ní vytvořila pára, díky které bude vůně ještě intenzivnější.

  15:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:49