Nemůžete spát? S pilulkami ještě počkejte! Máme pro vás celkem lidský návod, jak v klidu usnout...

Ano, toto jste už slyšela stokrát: Musíte totálně změnit svůj životní styl. Chodit do postele se slepicemi a zcela pravidelně, nepít kafe, alkohol, nedívat se na televizi, nepouštět večer počítač... Striktní režim, jako když vám bylo deset. Zlepšit si spánek můžete i jinak...1. Chutě s chytrostí

Dobré kafe a sem tam sklenka alkoholu se nemusí vylučovat s dobrým spánkem. Michael Grandner, přední světový specialista na výzkum spánku z americké University of Pennsylvania, doporučuje stáhnout počet kafí na dvě denně a pít je pokud možno ráno nebo dopoledne a vždy po jídle. Pro dobrý spánek také doporučuje vystavit se při kafíčku dennímu světlu: „Ranní světlo a sluneční svit zvyšují přirozeně produkci serotoninu. Když zkombinujete šálek dobré kávy s ranním sluncem, nebudete potřebovat tolik kofeinu.“2. Bublinky a termostat dolů!

Víte, že klíčem ke zdravému spánku je chodit do postele v určitou hodinu, nicméně pro většinu z nás je toto sci-fi. Když to jde, jděte dřív, když ne, tak ne. Dobrým uspávadlem je teplá koupel s pěnou. Právě pěna hraje důležitou roli – udržuje vodu horkou. Vaše tělesná teplota se zvýší, když pak vylezete z vany, poměrně rychle klesne. Tento proces pomáhá k větší produkci hormonu melatoninu, který zase napomáhá k dobrému spánku. Do vany kápněte levandulový olej, má zklidňující účinky. Spěte v chladné místnosti, protože naše těla jsou nadesignovaná na původní přírodní programy neboli slunce zašlo = ochladilo se = šlo se spát.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:36