Vyrazit na dovolenou vystresovaná z práce? Razíme názor, že draze zaplacený pobyt si musíte užít odpočatá. Takhle se naladíte předem!

Rýžová očista

Makrobiotici tvrdí, že skladba zrnka rýže se podobá složení lidské buňky. Jinými slovy – rýží absolutně nezatěžujete trávicí systém, protože buňky mají díky téhle stravě možnost zachovat svou strukturu a vezmou si přesně to, co potřebují. Japonci si tenhle pokrm dopřávají několikrát denně a patří, mimochodem, k nejútlejším a nejzdravějším národům na světě! Pokud se chcete detoxikovat, měla byste jíst hrstku vařené, nesolené a nekořeněné rýže každý den, a to po dobu dvou týdnů.


Relaxace dělá divy!

Pro sexy tělo je důležitá i doba strávená mimo posilovnu. Nemyslíme tím ale vysedávání u televize! Vaše tělo potřebuje po cvičení čas, aby se adaptovalo. Zatímco vy odpočíváte, vaše svaly rostou, spaluje se nahromaděná energie a osvěžené neurony v mozkových centrech si bez přerušení předávají signály. Jeden den v týdnu byste si měla dát zkrátka pohov. A pauzu můžete využít třeba k péči o sebe. Zajděte si ke kadeřníkovi, na olejovou masáž

nebo do kina. Když na chvíli opustíte rutinu, zasáhne vás příval další motivace, která vás druhý den požene do posilovny.


Co pít...

? Slazené nápoje v sobě skrývají kalorické nebezpečí. Zkuste je vynechat aspoň v létě.

? Místo kávy s mlékem si dopřejte kokosové mléko rozmixované se sušenými kakaovými boby.

? Minerálku s ovocnou příchutí nahraďte vodou ochucenou bylinkami a květinami. Stačí když v litru vody natočené z kohoutku necháte louhovat kopřivy, sedmikrásky, fialky a podběl.

? Zapomeňte na ledový čaj z plechovky. Uvařte si silný ovocný nápoj, vymačkejte do něj šťávu z jednoho pomeranče a oslaďte podle chuti medem či javorovým sirupem. Vychlaďte a dozdobte čerstvou mátou.


  10:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:30