Pokud si stále myslíte, že lesklé, husté a dokonale zdravé vlasy se vyskytují jen v televizních reklamách, máme pro vás pár novinek. A budou se vám líbit!

Vlasy mají obrovskou moc.

Dokážou nám úplně zkazit den, nebo ho naopak rozzářit. Díky nim si připadáme krásné, či zcela nemožné. Chybičku v make-upu i nějaký ten pupínek dovedeme snést, ale zplihlé či mastné vlasy pohřbí i poslední zbytky sebevědomí. A naopak, zářivá, pružná hříva má schopnost přitáhnout pohledy okolí jako magnet.Bohužel, nic na světě není fér, proto je cesta ke krásným kadeřím pro někoho snazší a pro někoho složitější. Čím jsme starší, tím spíš pro nás platí ta druhá možnost. Přesto všechno experti tvrdí, že vlasy svých snů máme nadosah, stačí jen trocha úsilí.


Ženy po čtyřicítce by se měly ostříhat nakrátko 

(a další podobné nesmysly)

Často slýcháme, že žena v určitém věku (případně po dětech) by se měla s dlouhým účesem rozloučit. Smutné výsledky této hloupé pověry můžete vidět na každém kroku – stále mladé ženy s oškubanými hlavami, jimž se kadeřnice marně snažila dodat šmrnc barevným melírem. Vlasový stylista celebrit David Keough tvrdí, že je to holý nesmysl. „Miluji dlouhé vlasy u žen ve středním věku, jen musí být zdravé a bohaté,“ říká. Doporučuje udržovat délku zruba do půlky zad a pravidelně zastřihávat konečky.David však uznává, že se s věkem struktura vlasů mění a je potřeba přizpůsobit péči a střih. „Pokud se vlasy stávají jemnějšími a řidšími, je ideální délka po ramena, naopak co nejdelší účes mohu doporučit všem ženám, jejichž vlasy se s věkem zdrsňují.“


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:40