Nevzdávejte se sukní a šatů jen proto, že je jaro ještě daleko. Jedním z hlavních trendů je ženskost.

Zvykly jsme si využívat přednosti kalhot – jejich pohodlnost, praktičnost a jednoduchost – ve všech ročních obdobích. V zimě navíc máme pocit, že to snad ani jinak nejde, je v nich přece tak teploučko! Věřte ale, že když zkusíte nosit sukně a šaty i od podzimu do jara, zjistíte, že to má své výhody.

Nejjednodušší je samozřejmě sáhnout po šatech a sukních zimních, zateplených či pletených. Na trhu jich je dost, a protože pletenina je aktuálně v módě, je z čeho vybírat – co do stylů, barev i vzorů. Pletené šaty mají často rolák a ten je nyní také trendy, a navíc je v zimě velmi praktický. 

V této době většinou saháme po sukních maxi, midi nebo aspoň ke kolenům. Jako nejvrchnější vrstva vypadají k sukni dobře bundičky, peleríny, teplé (i oversize) svetry, ponča, plédy, maxišály aj. 

U kabátů pozor na délku – mohou být kratší než sukně, ale rozdíl by měl být jen pár centimetrů.

Jak je nosit?

  • Sukni v zimě si většinou představíme jen v kombinaci se svetrem nebo mikinou a s vysokými kozačkami. Tak to ale vůbec nemusí být.
  • Nezapomínejte na vrstvené oblečení. K sukni si můžete vzít halenku či triko a na to vestu krátkou nebo dlouhou (může být i delší než sukně), přes vršek s dlouhými rukávy může přijít ještě jeden s rukávy krátkými (to frčí).
  • Nechce-li se vám do vysokých bot, zkuste nižší (klidně úplně nízké, ale s vysokou podrážkou) a silnější punčocháče nebo legíny.