O co jde? V podstatě se jedná o intenzivnější variantu projasnění. Díky tomuhle triku si zvýrazníte a pozvednete nejvyšší body v obličeji, a to za pomoci tekutých, pudrových, krémových nebo gelových projasňovačů. Možná vás nepřekvapí, že tenhle zkrášlující fígl perfektně ovládají a už léta používají Francouzky.

O co se nejedná


V žádném případě nejde o sestrami Kardashianovými milovaný contouring, kterým si třeba zúžíte nos nebo vymodelujete lícní kosti. Strobing má za úkol, aby vaše přirozené rysy vystouply v plné kráse.

Proč přeskočila jiskra


Pokožka oslnivě září a navíc je tohle zkrášlování mnohem jednodušší než contouring.

Kde utrousit třpyt


Prosvětlující přípravky nanášejte na místa ve tváři, kam dopadá světlo, tedy na čelo, hřeben nosu, nad srdíčko rtů a na střed brady.

Tip: Rozjasňovače nekombinujte s těžkými krycími make-upy, ale radši zvolte co nejpřirozenější maskování tónujícím nebo BB krémem.

Vybírejte podle své kůže


Poohlédněte se po rozjasňovači, který zalichotí textuře i odstínu vaší pokožky.

Pro světlou pleť
Vyberte si průsvitný rozjasňovač nebo takový, který se bude co nejvíc podobat barvě vaší kůže. Tmavší odstín by měl podobný efekt jako bronzer, ale to v tomhle případě nechcete.

Pro olivovou pleť
Vašemu odstínu pokožky nejvíc prospěje třpyt s lehkým zlatavým broskvovým nádechem.

Pro mastnou pleť
Zaměřte se na pudrové rozjasňující přípravky. Jejich matné složení zadrží přebytečný maz a perlové pigmenty se zase postarají o tlumený třpyt.

Pro suchou pleť
Vyprahlou Saharu na vaší kůži osvěží, prosvětlí a podtrhnou její mladistvou zář gelové a krémové textury.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:09