Když vám mysl bouří jako pára pod pokličkou, ve hře jsou i vaše půvaby. Pupínky na tváři, polámaná hříva, svědivé fleky po těle. Jsou vám tyhle škody povědomé? Čtěte, jak si stres udržíte od těla, hřívy a zářivých tváří.

Jakmile musíte čelit tlaku, zákeřný stres vám nejen svírá žaludek do kleští, rozklepává kolena a mozek přivádí na pokraj exploze, ale také útočí na vaši přitažlivost. Jak? Především v případě dlouhotrvajícího napětí, ke kterému vede třeba nešťastný rozchod nebo vyhazov z práce, se vám z kůry nadledvinek vyplavuje do krve hormon kortizol. Ten tělu pomáhá zátěž zvládat tak, že začne důležité orgány víc zásobovat energií. Jenže když tělo najede do pohotovostního režimu, začne hned zanedbávat výživu hřívy, nehtů a kůže.


Ne nadarmo proto vznikl obor kožního lékařství zvaný psychodermatologie, který zkoumá vliv stavu mysli na zdraví pokožky. Ani se „zavařeným motorem“ ale nemusíte přijít o svůj sex-appeal. Zjistěte, které vaše půvaby stres nejvíc ohrožuje, a zastavte jeho řádění. Ukážeme vám, jak na to.ObličejPupínky se vám na tvářích drží jako klíšťata.


Zvýšená hladina kortizolu v krvi oslabuje ochrannou vrstvu kůže, takže bakterie dostávají příležitost konat na pokožce neplechu. Také se vám z tváří hůře odstraňují odumřelé kožní buňky, což vede k ucpávání pórů. Kortizol celkově zvyšuje i zánětlivost v těle, takže pupínky máte často hodně nabobtnalé a pořádně zarudlé.Co s tím: Vezměte údržbu pleti do vlastních rukou. Pomozte jí  s odstraňováním odumřelých buněk každodenním používáním peelingu. Pokožku také pročišťujte natíráním gelu s obsahem kyseliny salicylové nebo mléčné, které bojují proti zánětu.


  14:53,  aktualizováno  25. března 2019 18:26