Netoužíte po vrstvě make-upu na své pleti, mrkněte na naše kosmetické make-upu.

POKUD jste se ještě úplně nesmířila s trendem lesklé a příliš nahé pleti, líbí se vám matnější základ s jen lokálním rozjasněním a sametovým finišem a od make-upu a pudru přece jen nějaké to krytí očekáváte, budete nadšená z novinky značky Dior. Je jí jakoby do jemna našlehaná makeupová pěna bez oleje (textura vpravo), která okamžitě úžasně přilne k pleti jako druhá kůže. „Zakryje dost, ale pořád patří do kategorie těch spíš lehkých. Výsledný efekt je středně matný, ale nikoli pudrový,“ popisuje svou novinku Peter Philips, kreativní a image ředitel diorovské makeupové divize a dodává: „Pořád jste to vy a vaše pleť.“ Pokud preferujete spíš kompaktní produkty, pak je tu ještě sesterský Diorskin Extreme Control, jehož pomocí se dobře daří získat obojí – jak matnou pleť, tak zároveň jistou zářivost.


Další novou dvojicí, která stojí za zmínku, protože patří mezi skvělé a kvalitní make-upy nové generace, je cushion a tekutý make-up Guerlain Lingerie de Peau. „Houbičkový“ make-up je podle nás víc krycí, i když lehký, tekutý je hodně vodový, hydratační a zanechává pleť nádherně vlahou. Jejich přidanou hodnotou je vůně – pokud znáte a milujete starodávnou elegantní pudrovou vůni kuliček Guerlain Météorites, tak obě novinky voní stejně návykově! Spolehlivým středně krycím make-upem je inovovaný Too Faced Born This Way. Je nemastný, obsahuje kyselinu hyaluronovou, vytváří nenápadné krytí a kokosová voda v něm obsažená skvěle hydratuje.


Co se poslední dobou už příliš nenosí, je klasická kombinace make-upu naneseného po celé ploše obličeje a matného pudru. Modernější přístup je nanášet make-up jen lokálně, nebo jen v jedné lehké vrstvě na celou tvář, a přes něj pracovat už jen pomocí světel s rozjasňovačem nebo s konturovacími stíny. Pokud až zase tak moc často nekonturujete, jen čas od času tvář nějakým tím stínem vylepšíte, určitě si vystačíte s novou šikovnou tyčinkou značky Lancôme. Pokud vás hra se světly a stíny baví a ráda se učíte nové triky, pak se vyplatí pořídit si paletku Urban Decay Naked Skin Shapeshifter. Ukrývá v sobě vše, co potřebujete k vytváření kontur, korekcí barev a highlightu. Jeden oddíl obsahuje pudrové stíny (tři pro konturování a jeden perleťový pro rozjasňování), druhý krémové stíny (dva pro konturování, dva pro barevnou korekci a jeden pro rozjasnění). Pudrové a krémové formule se dají vrstvit, čímž dosáhnete dlouhodobějšího a intenzivnějšího efektu a můžete si vyhrát s jemnými přechody.

  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:15