Je úplně jedno, jestli na vás matka příroda nešetřila, nebo na vás v tomhle ohledu naopak zapomněla a potřebujete trochu přidat na objemu. Dobře vybraná podprsenka, která nikde neškrtí ani netáhne, dokáže zařídit, abyste se cítila skvěle s malými i velkými prsy! Umíte ale vybrat tu pravou?

„Nikde mi nedokázali pořádně poradit, výběr v mojí velikosti byl omezený a já jsem se trápila v podprsence, která mi neseděla. Poté jsem odjela na půl roku do Anglie a viděla, jak obchod s podprsenkami může vypadat. To mě inspirovalo. Rozhodla jsem se vzít věci do vlastních rukou a s maminkou Irenou jsme otevřely první obchod se spodním prádlem a osobním poradenstvím Správná podprsenka,“ vzpomíná Karolina Tomascová na začátky svého podnikání. Do kterého se odvážně pustila už v 21 letech!

Než ale spolu s maminkou otevřely první kamennou prodejnu, začala psát Karolina blog. O čem jiném než o podprsenkách! To bylo na začátku roku 2011 a v létě 2012 už otevíraly první prodejnu. Od té doby už přibyla další v Praze a letos na podzim otevřely Karolina s Irenou v Jihlavě svůj celkem třetí obchod. Jednou z ambasadorek nového obchodu se stala 58letá sportovkyně Hanka Dvorská, nejstarší kaskadérka na světě!V prodejnách sázejí Karolina s Irenou především na osobní přístup a poradenství. Divili byste se, kolik žen nosí špatnou velikost podprsenky! Nejprodávanější velikost je 75 B, tu ale má ve skutečnosti jen malé procento žen. Ve svých prodejnách proto Karolina s Irenou nabízejí celkem 140 velikostí, aby si vybrala skutečně každá žena!

Jak by měl výběr podprsenky vypadat?


Zásadní je se nestydět a mít na výběr dostatek času. Pokud si nejste stoprocentně jistá, jakou podprsenku vlastně sháníte, nechte si do kabinky nanosit různé typy a střihy a taky různé velikosti. Skvěle padnoucí podprsenka nesmí nikde škrtit. Ramínka se nesmějí zařezávat, zadní lem se nesmí vytahovat nahoru, prsa by měla v košíčkách krásně sedět, i když uděláte třeba stojku. Důležitý je osobní výběr, až teprve když objevíte oblíbenou značku a model, který vám perfektně sedne, objednávejte pak s klidem další na e-shopu.

Nestyďte se a klidně si při zkoušení v kabince zaskákejte na místě, předkloňte se nebo si udělejte pár cviků. Tak poznáte nejlépe, zda podprsenka poskytuje skutečně pevnou oporu a zda zůstává za všech okolností na svém místě.


Abychom se skvěle cítily i při sportu


Zvláštní kapitolu pak tvoří sportovní podprsenky. Podprsenka na sport musí být pohodlná a poskytovat dostatečnou oporu, abyste prsa při pohybu zbytečně nenamáhala. Vazivo ženských prsou je měkké a při častém nenošení podprsenky (nebo nošení té s nedostatečnou oporou), vlivem gravitace i genetiky se prsa vytahují a ztrácejí pevnost. Správná podprsenka na sport tedy musí být i dostatečně pevná! A nezapomeňte ani na poslední parametr: musí být taky krásná. Abyste se v ní dobře cítila a měla chuť vzít si přes ní třeba jen tílko s velkými průramky. Naštěstí výběr typů, barev, střihů i materiálů je dnes nepřeberný. Jakou tedy vybrat? Majitelka obchodu Správná podprsenka Karolina Tomascová, která měla v ruce i na sobě už stovky podprsenek, nedá dopustit na značku Panache: „Jejich sportovní podprsenka je naprostý bestseller. Sama jich mám doma už pět v různých barvách. Stejně jako mnoho skvělých podprsenek na běžné nošení.“ 

 

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 16:27