Víte dobře o svých slabinách a chcete se jich konečně zbavit? Bez pravidelného tréninku to nepůjde. Na každou problematickou partii zabírá jiný cvik. Co dělat, když...

Potřebujete vyrýsovat bříško

Ilustrační snímek

Pekáč buchet či sixpack, to jsou oblíbené termíny pro ideál, kterým se ve skutečnosti může pochlubit jen málokdo. Jak se vysněnému stavu alespoň přiblížit? První rada se pojí s jídelníčkem: vyřaďte z něj nadbytečné cukry, tuky a transmastné kyseliny.

Zkrátka vše, co způsobuje, že se tuk ukládá v oblasti břicha ve zvýšené míře. Po revizi jídelníčku můžete přejít ke cvičení. Optimální je začít posilováním hlubokého stabilizačního systému („CORE“), protože jde především o správnou funkčnost těla. Důležitá je i technika dýchání.

Při posilování břišního svalstva je zásadní umět vydechnout tak, abyste při samotné kontrakci měla v hrudníku co nejméně vzduchu. Jen tak zapojíte svaly. Když zvládnete techniku dýchání, můžete se zaměřit na posilování přímých, příčných a šikmých břišních svalů.

Tip: Pro začátek vyjděte ze základní sestavy – tedy lehsedy, křižné přetahovačky, zvedání boků s nohama nahoru, plank, zvedání pánve. Pokud si už ani nevzpomínáte, kdy jste cvičily naposledy, vyberte si dva cviky a začněte jednou sérií po deseti opakováních. Postupně přidávejte počet cviků i opakování. Celou sérii pak s dvouminutovými pauzami mezi cviky opakujte několikrát denně.