Tropické teploty nedávají zabrat jenom našemu tělu, ale také naší pleti. Tady je rychlá záchrana.

Vsaďte na kyselinu


Dehydrovaná pleť není nic příjemného - je napjatá, citlivá a vysušená, bez zdravé barvy. S tím si poradí kyselina hyaluronová - látka, která na sebe skvěle váže vodu. Je součástí nejrůznějších přípravků, my ji máme nejraději v koncentrovaných sérech. Stačí dvě kapky nanést na navlhčenou pleť a uvidíte a ucítíte tu úlevu! Po séru pak doporučujeme nanést ještě krém.

Nestále doplňujte vodu


Hydratace však nemůže být jednostranná - je nutné mít její dostatek i zevnitř. Proto neustále pijte. Ideální je čistá voda, ledový čaj, ředěné ovocné a zeleninové šťávy. I do pití však můžete přidat kyselinu hyaluronovou - funguje i zevnitř. Prodává se v kapkách, které se dávkují. Nemá žádnou chuť, avšak brzy na pleti uvidíte výsledek - bude hladší, pevnější a nebude tak rychle ztrácet vodu.

Dopujte se vitamíny


Pleť potřebuje také vitamíny. Jezte dostatek ovoce - výborné na pleť jsou melouny. Obsahují velké množství vody a také potřebných látek, které vyživují pleť a rozjasňují ji. Ovoce, bohaté na vitamín C - například černý rybíz, jahody a kiwi mají zase vliv na pevnost pleti a také se pak pleť vyrovnává se slunečním zářením.

Ulevte maskou


Když se večer vrátíte z pláže nebo jste třeba po dlouhém letu, popřípadě, když cítíte, že je obličej napjatý, tak vždy hned sáhněte po hydratační masce. Může mít gelovou texturu nebo to být jednorázová, plátýnková. V tomto období se nebojte masky použít i třikrát týdně. Pleť tak bude v dobré kondici.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:59