Jak teploty klesají, trpí tím i naše kůže. Co dělat, aby byla zase vláčná, hladká a zářivá? Známe nejlepší triky, jak se vyhnout svědění, podráždění a hrubé pokožce:

Koupat, ale s rozumem!


I když v zimě milujete teplé koupele, pokud je vaše pokožka velmi suchá, měla byste s tím být velmi opatrná. Teplá voda totiž z kůže odebírá lipidy a také její hydrataci. Jedna koupel týdně je v pořádku, pokud voda bude mít maximální teplotu 38 °C a nebude trvat déle, než dvacet minut. Velmi vhodné je přidat do vany koupelové oleje, které pokožku zvláční a dodají jí výživu.

Zapomeňte na mýdlo


Velmi suchá pokožka nepotřebuje odmašťovat, proto doporučujeme vynechat klasická mýdla a raději sáhnout po vyživujících sprchových gelech nebo nejlépe po sprchových olejích, které při mytí o pokožku pečují a regenerují ji. Zajímavé jsou také například tělová mléka do sprchy, které má ve svém portfoliu značka Nivea. Působí jako kondicionér na kůži - stačí ještě ve sprše nanést na mokrou umytou pokožku, nechat chvilku působit a pak jen smýt. Kůže bude krásně vyživená do hloubky!

Vsaďte na oleje


Zkuste ve své péči obměnu: tělová mléka a krémy vyměňte za pečující oleje. Nejlepší jsou přírodní, za studena lisované. Jojobový, arganový, z meruňkových jader, mandlový, kokosový i bambucké máslo se suchou pokožkou dokážou hotové divy. Nejlepší je nanášet je na ještě vlhkou kůži po sprše nebo koupeli. Tak se lépe a hlouběji vsáknou, nebudou mastit a více se tím udrží v pokožce i její hydratace.

Náš tip: Proč vaše pleť nutně potřebuje sérum

  7:00,  aktualizováno  26. března 2019 16:18