Shromáždili jsme pro vás pět hlavních důvodů, proč se vám zatraceně vyplatí pořádně se chechtat.


První důvod k smíchu:  Skvělá relaxace


Jakmile vás v krku začnou šimrat bublinky smíchu, vaše tělo se zcela uvolní. Zatímco vám bránice pracuje na plné obrátky, zároveň si posilujete břicho, kdežto zádové svaly se naopak povolí. Uvolní se zároveň i svaly na nohou a rukou. Protože při smíchu přirozeně zakláníte hlavu, relaxují se vám navíc i šíjové svaly, které si jinak valnou část dne blokujete třeba u počítače.


Z téhle skutečnosti plyne i další přínos chechtotu – totiž prevence a zmírnění bolestí hlavy, které mohou pramenit právě z vašeho zatuhlého krku. Odborníci uvádějí, že minuta intenzivního smíchu nahradí tři čtvrtě hodiny relaxačního tréninku a je to ideální způsob, jak ze sebe setřást pracovní únavu a všeobecnou strnulost. Smích vám ale uvolní a namasíruje i svaly na tváři. Máte strach z obličejových vrásek? Jako nejlepší lék proti nim se osvědčil právě smích, protože při něm provádíte kompletní obličejovou gymnastiku.


Při chechtání se totiž stahují zcela jiné svalové skupiny, než jaké používáte při běžném provozu (a to neplatí jen pro řehtání, kdy se popadáte za břicho, ale i pro pouhé usmívání se). Účinek je úplně stejný, jako kdybyste tváři dopřála luxusní kosmetickou masáž. Jen ji budete mít zadarmo.