Twiggy byla ideálem krásy před několika desetiletími. Stejně jako panují trendy v módě a kosmetice, řídí se jimi tělesná krása. Vrací se oblé linie. Vždyť už bylo načase...

Cítit se jako žena. Smyslně. Svůdně. Šťastně. Každá z nás se narodila s určitými tělesnými dispozicemi, existují však proporce, které, budeme-li chtít, můžeme ještě změnit. Nemusíte se stylizovat rovnou do Věstonické venuše, ale vězte, že kostnatým postavičkám už pomalu odzvonilo, i když na módních molech jsou stále ještě k vidění.


Sama si však zkuste odpovědět na otázku, zda jsou přitažlivější oblé linie – což opravdu není synonymum pro obezitu –, nebo tělíčka jako proutek, která při chůzi chrastí a kterým je zima i v parném létu. Předpokládejme tedy, že vás láká spíš první z nabízených možností, zkuste zapracovat na plnějších ňadrech, úzkém pasu, plochém bříšku a tak akorát klenutých bocích.Zázrak v jedné minutě


Známe to všechny. Bez výjimky. Když si samy sebe prohlížíme v zrcadle, často si řekneme, že nám to dneska fakt sluší, a s úžasným pocitem se vrhneme do víru velkoměsta. Co se ale nestane? Během dne se zahlédnete v zrcadle svého oblíbeného obchůdku s kosmetikou nebo jen ve výkladní skříni a denní obraz ustarané paní už není tak báječný jako ten z rána, díky němuž byl odchod z domu tak radostný. Zklamání jsme se přitom mohly vyhnout jednoduše. Problém je v držení těla.


Jestli se říká, že s vylepšováním se má začít od toho nejjednoduššího, prostě se kontrolujte. Občas si uvědomte, jak právě stojíte, jestli máte zatažené bříško, vypnutá prsa, podsazený zadek a rovná záda, nebo zda máte postoj zraněné laně. Svěšená ramena a hlava skloněná k zemi vaší siluetě prospívají jen pramálo. Tedy spíš neprospívají vůbec. Chce to trochu sebevědomí. Máte se za co stydět? Nemáte! Proto kráčejte ulicemi pyšně s hlavou vztyčenou, celé tělo jakoby vytahujte směrem k nebesům, ramena pozvedněte, lopatky tlačte k sobě, při chůzi se nehoupejte jako kachna, ale rázujte energicky s pocitem své líbeznosti. Vaše postava dostane hned jiný šmrnc!


  7:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:38