Čtyřiatřicetiletý herec z Londýna je stále slavnější, vychovává syna a snaží se nezlobit. My jsme však na herce vyšťourali všechny staré hříchy.

Má černou minulost

Ve třinácti tenhle hezoun propadl alkoholu a už předtím, než dostal občanku, šňupal kokain. Velmi časně objevil svůj herecký talent, takže se zapsal do Richmond College for the Performing Arts. Mezi jeho kantory patřil i Anthony Hopkins. Tom se ale od něho moc nenaučil, protože víc než v lavici seděl za mřížemi. Pravidelně ho zatýkala policie za nedovolené držení zbraní a krádeže aut. Za ty ho také ze školy vyloučili, z čehož si Tom žádné vrásky nedělal. Vyhrál modelingovou soutěž, pózoval fotografům a vesele si dál prohluboval závislost na drogách. Jeho sebedestruktivní jízda skončila před devíti lety v londýnském Sohu. Probudil se tam ráno na zemi celý od krve a zvratků. Teprve tehdy se zapsal na léčení a začal sekat dobrotu.Neumí se rvát

Ačkoliv ve svých filmech ztělesňuje samé ranaře, sám se vždycky bitkám vyhýbal. Svalovec se poprvé připletl ke rvačce až během natáčení kriminálního dramatu Wettest County se svým hereckým kolegou Shiou LaBeoufem. Mohla za to jízlivá narážka, kterou Tom vypustil z úst, a už padal k zemi. Teď sice tvrdí, že si se Shiou jen tak hráli, modřiny mu ale maskéři museli pořádně zapudrovat. Tom se přitom považuje za oběť bezútěšného dětství, následkem kterého nedostatek lásky řešil drogami. Spoustu svých filmových rolí pak prožíval jako katarzi a vykoupení z osobní minulosti, neboť při hraní čerpal z vlastních traumatických vzpomínek. Tak si například zahrál roli odsouzence Charlese Bronsona, za kterou obdržel i cenu British Independent Film Awards v kategorii herecký výkon roku. 


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:36