Ženy s bujným dekoltem si často stěžují, že nemohou narazit na podprsenku, která nejenže dobře sedí, ale je i sexy. Na trhu rafinovaného spodního prádla existuje více než dost. To i pro dámy velmi obdařené. Podívejte se na ty nejžhavější kousky a naučte se správně vybrat oporu pro vaše přednosti.

Nepodceňujte výběr podprsenky!

Opora pro ňadra nemá jen dobře vypadat, ale především správně sedět. Zvláště v případě nadměrného poprsí. Při výběru střihu klaďte důraz na vhodnou velikost, tvar a materiál. Vyhovující podprsenka dokáže perfektně vytvarovat ňadra a ulevit od bolesti zad. A jaká kritéria by měla podprsenka splňovat? Důležitá jsou především široká ramínka, vyšší střed a správný obvod. Jen tak docílíte krásných prsou bez zdravotních následků.

Jak poznat správný obvod?

Při zapnutí podprsenky byste pod lem měla vsunout maximálně tři prsty, nesmí to být více. Jinak je obvod volný, tedy absolutně nevhodný. Při vybírání podprsenky se zaměřte také na to, aby obvod opory byl dostatečně pevný. V žádném případě se nesmí sunout nahoru směrem k lopatkám. Dobře padnoucí podprsenka má mít obvodový lem pod lopatkami.

Astratex, 608 Kč

Při zkoušení podprsenky proveďte v kabince pár cviků. Vyskočte, rozpažte, předkloňte se, jen tak zjistíte, zdali střih a velikost daného kousku vám sedí. Prsa nesmí nikde vyskakovat, tlačit, ani přetékat. Košíček celá ňadra pevně drží. Kdybyste si nebyla i přesto jistá, nestyďte se ke konzultaci přizvat prodejní asistentku. Většinou se jedná o odborně proškolené dámy, které ochotně, hlavně profesionálně pomohou.

Rada na závěr

Ženy se chtějí na spodním prádle ušetřit, což je špatně. Investice do podprsenky, především u nadměrných velikostí, se vyplatí. Kvalitní kousek může sloužit i dlouhé roky. Musíte však dbát na pár podstatných zásad. Perte podprsenku nejlépe v ruce, ve vlažné vodě. Místo pracího prášku si pořiďte gel určený pro jemné prádlo. Nikdy neždímejte! Nechte volně uschnout v původním stavu.