Barvy na vlasy se neliší jen v odstínech, ale existuje také několik různých druhů. V jakém případě je lepší použít permanentní barvu a kdy postačí semi-permanentní?

Semi-permanentní barva


Pokud začínáte s barvením vlasů nebo je vaše hříva prosetá šedinami jen částečně, použijte semi-permanentní barvu na vlasy. Na rozdíl od permanentních barev obsahuje menší množství aktivační látky, která otevírá vlasové vlákno a tím umožňuje pronikání barevných pigmentů hluboko do vlasu. Semi-permanentní barvy dodají vašim kadeřím bohatou, lesklou barvu, jejich výhodou je také možnost experimentovat s různými odstíny, jelikož se oproti permanentním barvám rychleji vymývají. Zároveň vydrží déle než třeba vlasové přelivy, a jsou tak zlatou střední cestou barvení vlasů.

Permanentní barva


Základní vlastností permanentních barev na vlasy je úplné krytí i těch nejodolnějších šedin. K této pomalu se vymývající variantě byste měla přikročit v momentě, kdy semi-permanentní barvy již nestačí ke sjednocení barevného odstínu vlasů. Permanentní barvy pronikají do vlasového vlákna mnohem hlouběji než semi-permanentní barvy a výsledkem je dlouhotrvající sytá barva. V případě permanentních barev sáhněte po odstínu, který je nejblíže vaší přirozené barvě, tak dosáhnete sjednoceného a zároveň oslňujícího výsledku.

Kompletní řadu 23 odstínů od superzesvětlující blond až po temně černou nabízí permanentní barva na vlasy Excellence Creme od L´Oréal Paris s pokročilou ochranou pro ještě sytější odstíny. Díky speciálnímu složení barvy jsou vaše vlasy chráněny před, v průběhu i po barvícím procesu. Dopřejte svým vlasům excelentní péči s legendární barvou od L´Oréal Paris!

  10:11,  aktualizováno  26. března 2019 10:28