Je snadné dopřát pleti šťavnaté rajské potěšení.

Na každý nešvar pokožky v létě najdete přírodní lék. Šetřete peněženku a naordinujte své pleti ovocnou dietu – barevné plody bez problémů nahradí nákladné kosmetické přípravky. ‚Čerstvé‘ ovocné kyseliny účinkují stejně úžasně jako ty v oblíbených krémech.   Odborníci na krásu:


1. Meruňky mají blahodárný vliv na každý typ pokožky, obzvlášť pak pomáhájí pleti potrápené akné či ekzémem. Využijte jejich sezony a naordinujte si pět kousků tohoto ovoce denně – je to skvělý zdroj antioxidantů a minerálů.2. Červený meloun je náš letní favorit. Je to sice tykev, ale málokdo ho bere jako zeleninu. Díky vysokému obsa­hu vody je v horkých dnech skvělým osvěžením pro tělo i pleť. Navíc dokáže rychle uchlácholit podrážděnou pokožku a patří k účinným detoxikantům.

Náš tip: Potřebujete-li na večer vypadat svěže a mít krásně vypnutou pleť, dopřejte jí masku se základem z rozmačkaného melounu.3. Hroznové víno se osvědčilo v boji proti vráskám, které mají na svědomí volné radikály. Šťáva z hroznových kuliček jejich působení zastaví a vrátí život povadlé, unavené pleti.

Náš tip: Stačí rozpůlit sladká modrá hrozýnka a jejich šťávou potřít tvář.4. Jablka jsou užitečným pomocníkem hlavně pro problematickou pleť. Minimálně jedno štavnaté jablko si dávejte denně. Užívejte ho nejen vnitřně, je to spolehlivý lék na zjemnění pleti i stažení ošklivě rozšířených pórů.

Náš tip: Smíchejte nastrouhané jablko s troškou bílého jogurtu, lžičkou medu a mletou skořicí a naneste na obličej, krk i dekolt.5. Ananas je tajný recept jihoamerických krásek, jak vypadat stále mladě a ohromovat okolí bezvadně vypnutou pletí. Vyplatí se pokožce dopřát trochu exotiky.

Náš tip: Účinky enzymů z ananasu dokáží zázraky například v oblasti dekoltu. Vylepšete svůj oblíbený krém trochou ananasové šťávy a ošetřete jím oblast výstřihu. Výsledek v letních odhalených šatech rozhodně oceníte.  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:23