Jistě víte, že s pomocí make-upu vykouzlíte jakýkoliv look přesně podle svých představ, ať už se jedná o líčení inspirované červeným kobercem nebo přirozené v tělových odstínech. Jedním ze žhavých trendů zimního líčení je rozjasňování. Víte jak na něj?

U rozjasňování platí jedno pravidlo, a pokud chcete perfektní výsledek, měla byste ho dodržovat! Na obličeji zvýrazňujte jen ty části, které chcete upřednostnit, třpytivé mikro částečky rozjasňovače totiž odráží světlo a přilákají tak více pozornosti právě k těmto oblastem. Nejčastěji se rozjasňovač nanáší na vrch lícních kostí a pokud ho dobře propojíte s tvářenkou, bude výsledek působit dokonale svěže a hlavně přirozeně! Zkuste nanést rozjasňovač také do očních koutků a uvidíte, jak vám prozáří pohled; nebo těsně pod obočí, abyste ho pozvedla. Další oblastí, které rozjasňovač určitě prospěje je prostor nad horním rtem. Vaše rty tak budou plnější a smyslné, a ještě více vynikne barva zvolené rtěnky.

Co se týká samotné aplikace rozjasňovače, existuje hned několik variant tohoto zázračného produktu. Pudrový rozjasňovač je vhodnější na mastnější pleť, jelikož na té suché by měl spíše opačné účinky, mohl by zvýrazňovat suché oblasti kůže, což rozhodně nechceme.

Suchá nebo zralejší pleť mnohem více ocení tekutý rozjasňovač, který je většinou v tubě a nanáší se vklepáním konečky prstů. Díky tomu můžete snadno přizpůsobit množství nanášeného produktu a výsledek je mnohdy přirozenější než při použití pudrové varianty. Vyzkoušejte například tekutý rozjasňovač True Match od L´Oréal Paris s lehkou gelovou texturou, který vaši pleť rozzáří a rozjasní.Pro mladší dámy je tu také Master Strobing Liquid od Maybelline New York, který můžete mimo jiné smíchat přímo s make-upem a dodat pleti zdravé projasnění. 

Nejjednoduší způsob aplikace nabízí rozjasňovač v tyčince, který aplikujete přímo a stačí ho pouze jemně rozmazat prsty. Rozjasňovač v tyčince Maybelline Master Strobing Stick vás zaujme jemnou texturou, vytvoří přirozený efekt rozjasnění, prozáří tvář a podtrhne její přednosti.Při výběru rozjasňovače byste neměla zapomínat ani na volbu vhodného odstínu, který závisí stejně jako u make-upu nebo pudru na podtónu vaší pleti. Studenému a neutrálnímu podtónu pleti nejlépe sedne rozjasňovač s růžovo-stříbrnými chladnými odlesky, naopak zlatavé odlesky jsou skvělé pro teplý podtón pleti. Se správně zvoleným rozjasňovačem dodáte vašemu make-upu tu poslední třešničku!

  14:47,  aktualizováno  26. března 2019 10:24