Kůže chrání náš organismus před působením zevních vlivů. Je schopná tvořit ochranný film a pravidelně se obnovovat. Pokud dojde k porušení její rovnováhy, dochází k poškození. Pro regeneraci poškozené kůže je vhodné používat přípravky, které urychlují hojení a přispívají ke zklidnění. Tyto účinky má rostlina s názvem pupečník asijský neboli Centella asiatica (cica).

Při narušení rovnováhy kůže mohou vznikat různé záněty, ekzémy nebo infekce. Vlivem imunitního systému se aktivují složky, které jsou schopny kůži zhojit. Často je však třeba hojení podpořit pečujícími produkty s účinnými látkami, jako je centella asiatice. Tato bylina bývá také označována Gotu kola a má široké spektrum působení na lidský organismus.

Rostlina byla objevena v Číně před mnoha lety a pro její léčivé účinky byla člověkem rozšířena i do jiných zemí. V čínské medicíně patří mezi základní rostlinu, která se používá k léčbě nejen lokální, ale také celkové. Je označována za elixír mládí a zpracovávají se všechny její části. Účinky na kůži jsou hojivé, působí protizánětlivě, proti baktériím a také plísním.

Přípravky Cica neobsahují pouze výtažek z léčivé rostliny, ale také jiné složky, které obnovují kožní bariéru. Rostlina obsahuje mnoho účinných látek např. vitamíny, minerály a stopové prvky.

K regeneraci kůže přispívá též 5% panthenol. Panthenol je alkoholový derivát, patří mezi formy vitamínu B5 a vzniká z kyseliny panthotenové. Na kůži má protizánětlivé, zklidňující a regenerační účinky.

Přípravky se hodí především na kůži postiženou ekzémem, lupénkou, dále všude tam, kde jsou prasklinky a trhlinky na kůži, hojí rány a zklidňují svědění kůže. Lze je používat v každém věku, od kojeneckého až do stáří. Podporují regenerační schopnost kůže tím, že pokožku zklidňují. Krémy lze aplikovat na všechna místa na těle, pokud jsou na kůži přítomná ložiska ekzému, doporučuje se aplikace několikrát denně, aby došlo k rychlejší obnově kožní bariéry. Jejich použití je možné na den, noc i během dne.

Vyzkoušejte například nové tělové mléko z řady Cica od značky Mixa, odborníka na citlivou pleť. Kromě výtažku z rostliny centella asiatica je obohacené také o panthenol a ureu. Díky svému šetrnému, ale bohatému složení okamžitě vyživuje extrémně suchou pokožku, obnovuje ji a zanechává jemnou na dotek. S povrchními popáleninami si poradí také Cica-creme, reparační péče, urychlující regeneraci pokožky.

Externí obrázek
  9:00
Témata: organismus, Ekzém