Bolest hlavy nebo třeba menstruační křeče můžete snadno zahnat. Stačí promasírovat reflexní body na dlani!

Sedíte v kanceláři, moříte se s dopisem pro důležitého klienta, venku zuří léto a vaše hlava připomíná odjištěný granát před vybuchnutím. Nemáte u sebe prášek proti bolesti a na procházku není čas. Naštěstí existuje jednoduchý trik, který potíže zažene. Reflexologie ruky zabírá nejen proti bolestem hlavy, ale dokáže třeba také zmírnit bodání v podbřišku při těžké menstruaci. Reflexní body spojené s orgány máte na obou dlaních. Levá ruka je propojená s levou polovinou těla, pravá s pravou. Přiložte bříško palce druhé ruky na bod, který chcete namasírovat. Přitlačte, několik vteřin vydržte a pak povolte. Opakujte dvakrát nebo třikrát.


Uvolněte dutiny

Bolest hlavy někdy bývá spojena s rýmou a ucpanými nosními dutinami. Pokud v dutinách cítíte tlak, namasírujte si všechny tři články prstů.

Tip: Obraťte dlaň vzhůru, zespodu ji podepřete prsty druhé ruky a palcem putujte po každém prstu od kořene až k nehtu. Pak si vezměte do parády druhou ruku. Masáž zopakujte nejméně třikrát v rozpětí dvou hodin.


Zničte bolest hlavy

Mozkovnu máte prostřednictvím nervů propojenou se špičkami všech deseti prstů. Tiskněte je postupně bříškem palce opačné ruky. Na každý dlouze zatlačte dvakrát nebo třikrát. Pokud máte pořád pocit, že se vám hlava rozskočí na tisíc střepů, za půl hodiny masáž ještě zopakujte.


Napravte si záda

Tlačte na vnější hranu palce od kořene až po špičku a pak postupujte zase zpět dolů. Masáž opakujte dvakrát do hodiny; nejúčinnější je těsně před spaním. Pokud i po třech dnech budete při každém pohybu skučet bolestí, patříte do ordinace ortopeda nebo chiropraktika. Dlouhodobou, těžkou nebo chronickou bolest zad totiž s pomocí reflexologie nezaženete.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:29