Ranní sprcha dokáže nabudit na celý den, ale také energii ubrat. Víme, co funguje!

Také si bez ranního mytí ve sprše nedokážete představit svůj den? Je to takový váš rituál, který vás přenese do nového dne, osvěží a nabudí? Jenže záleží, jak ho provádíte. Možná by vás ani nenapadlo, že špatně provedené sprchování může mít účinek právě opačný.  Co nedělat:


Pokud milujete sprchování teplou nebo dokonce horkou vodou, měla byste tento zvyk změnit. Teplá voda totiž unavuje - a to ráno absolutně nepotřebujeme. Vyvarujte se také sprchových gelů a mýdel s uvolňující levandulí. Ta je skvělá před usnutím. Ráno potřebujete energii - vynikající jsou citrusy. Například tóny citrónů, bergamotu, pomerančů, mandarinek či grepů, skvěle funguje i verbena nebo chladivý eukalyptus. Co vyzkoušet:


Na rozproudění energie v těle funguje ve sprše střídaní teplot po dobu 90 sekund. Je to něco podobného, jako "skotské střiky". Začněte se sprchovat ledovou vodou po dobu půl minuty, pak na půl minuty vystřídejte vodu teplou a poslední půl minutu zakončete opět vodou studenou. Co se stane s vaším tělem:


Střídavá sprcha pomáhá otevřít krevní cévy a zvýšit krevní tlak, takže budete déle čilí. Existují však ještě další výhody: Trik se střídáním teplot zbavuje stresu a posiluje vaši imunitu, protože se tím i vlastně otužujete. A to není všechno - bylo vědecky dokázáno, že se tím urychlujete i spalování tuku. Takže, nestojí za to vyměnit pohodlí v teple za trochu toho mrznutí? 


  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:50